Chlapec ušel 178 kilometrů s mladším bratrem na zádech!

Bratrská láska může být velmi silná. A když máte jedno z dětí po vážné nemoci, jejich pouto může být ještě silnější. Šestnáctiletý Hunter Gande je vzorem vzorného bratra, který svého sourozence miluje. Společně velmi rádi chodí na túry. Problém je v tom, že jeho mladší bratr je ochrnutý kvůli dětské mozkové obrně, kterou prodělal. Starší z bratrů ho proto celou dobu nese na zádech.

https://news-place.ru/

Dlouhá cesta do cíle

Tito bratři se již v minulosti zúčastnili akce Swagger. Jedná se o každoroční akci, která se snaží zvýšit povědomí o dětské mozkové obrně. Naposled bratři Gandeové urazili vzdálenosti 64 kilometrů. Nyní se ovšem bratři překonali a urazili společně neuvěřitelných 178 kilometrů. Šli ze svého rodného města Temperance až ke schodům u státního kapitolu v Michiganu.

https://news-place.ru/

Celý výlet trval pět dnů. Vyrazili 20. dubna a do svého cíle došli 25. dubna. Mezitím měli dostatek času na to, aby si odpočinuli a dosyta se najedli. Večer 25. dubna konečně dorazili k prvnímu schodu budovy Michigan State Capitol. Tímto způsobem se snaží zvýšit povědomí o nemoci, o které se většina lidí myslí, že již neexistuje.

Čtěte také: Tyto věci by žádná sebevědomá žena dělat neměla

https://news-place.ru/

Proč společně strávili celých pět dnů?

Většina sourozenců má radost, když si od toho druhého mohou trochu odpočinout. Pro tyto bratry to rozhodně neplatí. Mají se velmi rádi a rádi společně tráví čas. Hunter se navíc chystá na vysokou školu, takže s mladším bratrem již nebude moci trávit tolik času jako dřív. Právě z tohoto důvodu pro ně byl tento výlet velmi důležitý. A užili si ho naplno.

https://news-place.ru/

Co je dětská mozková obrna?

Toto nemocnění vzniká v důsledku poškození mozku dítěte. Může k tomu dojít u plodu, při porodu nebo v prvních měsících života. Dětská mozková obrna může skončit smrtí, ale také ochrnutím. A právě to se stalo mladšímu z bratrů v tomto příběhu. U nás je očkování proti této nemoci povinné, ale není tomu tak všude. Mnoho rodičů své děti navíc neočkuje, čímž je vystavují obrovskému nebezpečí.

Zdroj: news-place.ru