Chrápání? S tímto zázračným nápojem se zase v klidu vyspíte!

Spánek je nesmírně důležitý, podle vědců kvalitní odpočinek je základem zdraví. Naopak potíže se spaním nebo přímo nespavost vede k mnoha civilizačními onemocněním, obezitě, ale také k rozvoji rakoviny. Jak ale docílit kvalitního spánku, když celý den jsou namáhané oči i mozek koukáním do modrých obrazovek a neustále na nás působí sociální média nebo zprávy, které nenechají hlavě odpočinout a vedou k poruchám spánku. Odpočinek je navíc narušený neustálým chrápáním, které může mít mnoho příčin. Co dělat? Stačí málo, na chrápání pomůže zázračný nápoj podávaný před spaním, a zase se mohou všichni dobře vyspat!

Stres, elektronika, chrápání

Jak se vyspat, když je člověk celý den ve stresu a neví, co dřív? A když přijde domů, útočí na něj negativní zprávy z televize nebo aktuality ze sociálních médií? Je jasné, že po takové náloží se nespí dobře. Po uvelebení do postele nadto začne partner nebo partnerka chrápat, jak si pak odpočinout a připravit tělo na další náročný pracovní den? Splnit tento úkol se zdá nemožné, ale existuje opravdu možnost, jak přírodní cestou svému protějšku pomoci a tím vlastně sobě.

Hodiny nerušeného spánku

Spánek je důležitý pro organismus, aby se mohl zregenerovat. Je nezbytný pro bezproblémové fungování mozku. Pro zdraví se doporučuje alespoň sedm hodin nerušeného spánku, který by měl probíhat přibližně ve stejné době a po obdobně dlouhou dobu nehledě na všední dny či víkendové. Právě této rutině často brání chrápání, které může být způsobeno nadměrným hromaděním hlenů v nosu a krku. Zásadní je proto uvolnit dýchací cesty před spaním, aby spánek probíhal nerušeně. Vyspí se tak lépe nejen chrápající, ale také jeho drahá polovička.

Zázračný lék na uvolnění dýchacích cest

Co budete na přípravu zázračného nápoje, který uvolní před spaním dýchací cesty, potřebovat? Připravte si:

  • ¼ citronu,
  • 2 jablka,
  • 2 mrkve,
  • kousek oloupaného zázvoru.

V mixéru smíchejte omytá a očištěná jablka od jádřince, oškrábané mrkve a vymačkanou šťávu z citronu, přidejte oloupaný zázvor. Vše dokonale promixujte a pijte několik hodin před spaním. Směs dokonale uvolní dýchací cesty, čeká vás noc bez chrápání. K tomu se doporučuje večeřet pouze lehké pokrmy a vyhýbat se alkoholu. Chrápání nadto zhoršuje nadváha nebo obezita.

Zdroj: irecept.cz