Luboš Bartoš
24 ledna, 2023
, ,

Aiden Smith je 6letý chlapec. Ukázalo se, že dokáže zachovat chladnou hlavu v krizové situaci a velmi dobře ví, jak používat glukometr. Jakmile dostal jeho dědeček Clark hypoglykemický záchvat, Aiden naprosto přesně věděl, co musí udělat. Vzal do ruky glukometr a zkontroloval dědečkovi hladinu cukru v krvi. To starému pánovi zachránilo život.

https://news.xopom.com/

Malý chlapec dokázal zareagovat okamžitě

Na glukometru se objevilo číslo 1.0, což je velmi nízké. Chlapec ale zachoval chladnou hlavu a donesl dědečkovi sladkost, aby se mu zvýšila hladina glukózy v krvi. Díky tomu číslo stouplo na 3,6. Stav jeho dědečka se během chvilky zlepšil a již mu nehrozilo žádné nebezpečí. Zbytek rodiny nemohl uvěřit, že se Aiden dokázal takto zachovat a neztratil hlavu v krizové situaci.

https://news.xopom.com/

Sledováním dědečka se naučil, co udělat v případě nouze

„Aiden mě sledovat, jak si každý den kontroluji hladinu cukru v krvi. Proto ví, co má dělat. Potom mi do úst vložil pár kousků Jelly Babies. Vůbec nezpanikařil a asi po 10 minutách jsem se vrátil do normálu,“ řekl Clarke. Je vidět, že pouhým sledováním svého okolí se děti mohou naučit cokoli.

Když se chlapce zeptali, proč se tak zachoval, jeho odpověď byla velmi jednoduchá: „Mami, jen jsem věděl, co musím udělat.“ Nepřišlo mu, že udělal něco zvláštního, co by nikoho jiného nenapadlo. Aidenova matka umí také glukometr používat. Nikdy ho ale nepoužila v praxi, protože to nikdy nebylo potřeba. Aiden přitom ihned věděl, co má udělat.

https://news.xopom.com/

Mnoho dospělých by nedokázalo správně reagovat

Celá rodina byla v šoku, že se chlapec zachoval pohotově a ihned udělal to, co bylo potřeba. Je vidět, že by děti měly vědět, co dělat v nouzových situacích. Chlapcova matka je na něj velmi pyšná a je ráda, že je tak bystrý a pozorný. Kdyby svého dědečka pravidelně nesledoval, mohl tento příběh dopadnout úplně jinak.

Zdroj: news.xopom.com

Sdílejte článek