Chytrý 6letý chlapec zachránil život svému dědečkovi!

Aiden Smith je 6letý chlapec. Ukázalo se, že dokáže zachovat chladnou hlavu v krizové situaci a velmi dobře ví, jak používat glukometr. Jakmile dostal jeho dědeček Clark hypoglykemický záchvat, Aiden naprosto přesně věděl, co musí udělat. Vzal do ruky glukometr a zkontroloval dědečkovi hladinu cukru v krvi. To starému pánovi zachránilo život.

https://news.xopom.com/

Malý chlapec dokázal zareagovat okamžitě

Na glukometru se objevilo číslo 1.0, což je velmi nízké. Chlapec ale zachoval chladnou hlavu a donesl dědečkovi sladkost, aby se mu zvýšila hladina glukózy v krvi. Díky tomu číslo stouplo na 3,6. Stav jeho dědečka se během chvilky zlepšil a již mu nehrozilo žádné nebezpečí. Zbytek rodiny nemohl uvěřit, že se Aiden dokázal takto zachovat a neztratil hlavu v krizové situaci.

https://news.xopom.com/

Sledováním dědečka se naučil, co udělat v případě nouze

„Aiden mě sledovat, jak si každý den kontroluji hladinu cukru v krvi. Proto ví, co má dělat. Potom mi do úst vložil pár kousků Jelly Babies. Vůbec nezpanikařil a asi po 10 minutách jsem se vrátil do normálu,“ řekl Clarke. Je vidět, že pouhým sledováním svého okolí se děti mohou naučit cokoli.

Čtěte také: Moderátorka a modelka Eva Hecko Perkausová tajně oslavila třicátiny! Luxusní dar od manžela za téměř 4 miliony! (Video)

Když se chlapce zeptali, proč se tak zachoval, jeho odpověď byla velmi jednoduchá: „Mami, jen jsem věděl, co musím udělat.“ Nepřišlo mu, že udělal něco zvláštního, co by nikoho jiného nenapadlo. Aidenova matka umí také glukometr používat. Nikdy ho ale nepoužila v praxi, protože to nikdy nebylo potřeba. Aiden přitom ihned věděl, co má udělat.

https://news.xopom.com/

Mnoho dospělých by nedokázalo správně reagovat

Celá rodina byla v šoku, že se chlapec zachoval pohotově a ihned udělal to, co bylo potřeba. Je vidět, že by děti měly vědět, co dělat v nouzových situacích. Chlapcova matka je na něj velmi pyšná a je ráda, že je tak bystrý a pozorný. Kdyby svého dědečka pravidelně nesledoval, mohl tento příběh dopadnout úplně jinak.

Zdroj: news.xopom.com