Cibule a vinný ocet jsou nejlepší léky na mozoly

Mozoly a tvrdá kůže na chodidlech je nepříjemností pro každého. Objevuje se u mužů i žen. Před létem jistě chcete mít své nohy nejen zdravé, ale také krásné. V sandálech, pantoflích nebo otevřených botách nebudou mozoly vypadat vůbec hezky. Proto je důležité, abyste se jich zbavili již před začátkem léta. Možná tomu nevěříte, ale můžete to udělat s pomocí domácí léčby.

Domácí lék na mozoly

Cibule a ocet se nachází prakticky v každé kuchyni. Jistě je také máte někde ve skříňce nebo v lednici. Pro dosažení lepších výsledků byste měli používat vinný ocet. Cibule obsahuje hodně vitamínů a minerálů, ale také antioxidanty. Právě tyto látky působí na buňky a snižují míru oxidačního poškození. Zároveň dokáže hydratovat suchá místa a bojuje proti bakteriím.

Shutterstock

Hlavním lékem na mozoly bude hlavně cibule. Právě v ní se nachází největší počet látek, které vám pomohou proti tomuto nepříjemnému problému. Jakmile se ji naučíte správně používat na svých chodidlech (případně na rukou), nebudete mít již nikdy potíže s tvrdou kůží. Mozolů se zbavíte poměrně rychle a nebudete muset kupovat žádné drahé produkty.

Čtěte také: Máte tuto krevní skupinu? Klíšťata na vás nepůjdou!

Jak si připravit a používat tento lék?

Na výrobu potřebujete 1 cibuli, 100 ml vinného octa, potravinářskou fólii, vatový tampon, pemzu a staré ponožky. Z těchto pár věcí vytvoříte dokonalý lék, který vám pomůže s mozoly. Do čisté mísy vložte tři plátky z očištěné cibule a zalijte ji octem. Nechte cibuli odležet po 4-5 hodin. Ideálně před spaním naneste roztok z cibule na nohy pomocí vatového tamponu.

Shutterstock

Až budete mít roztok na nohou, zabalte je do potravinářské fólie nebo igelitového sáčku. Potom si nandejte staré ponožky, které můžete zničit. Ošetřete tímto způsobem své nohy a jděte spát. Ráno si všechno sundejte a opláchněte si nohy vodou s mýdlem. Jemně si je otřete měkkým ručníkem. Tento proces opakujte, dokud nedosáhnete dokonalých výsledků.

Zdroj: sabedoriapura.live