Co byste měli dělat již v mládí, abyste stárli pomalu?

Všichni si přejeme stárnout s grácií. Zdravé návyky, jako je cvičení, zdravá strava a dostatek spánku mohou přispět k fyzickému zdraví. Měli byste ale myslet na to, že postupem času stárne také mozek. I proti tomu ale můžete něco udělat. Díky tomu snížíte riziko Alzheimerovy choroby, demence a dalších nemocí. Podívejte se, co byste měli dělat podle vědců.

https://pixabay.com/

Co říkají odborníci o stárnutí mozku?

Je to velmi jednoduché. Vědci doporučují, abychom pravidelně a během celého života procvičovali svůj mozek stejně, jako cvičíme jiné svaly. Čím více budete cvičit mozkové funkce, tím silnější a výkonnější váš mozek zůstane i ve stáří. V opačném případě se můžete potýkat s úbytkem kognitivních funkcí. Může to působit jako nesmysl, ale s cvičením byste měli začít již v mládí.

Posilování mozku bude mít na váš život jedinečný vliv. Nejen, že budete moci jasně a rychle myslet i v pokročilém věku. Budete moci stárnout skutečně s grácií a řešit každodenní situace velmi efektivním způsobem. Jak vypadá cvičení mozku? Není to vůbec náročné. Je ale důležité, abyste to dělali pravidelně a nezanedbávali svůj trénink.

https://www.pexels.com/

Co udělat pro zdravější mozek a pomalejší stárnutí?

Možná se vám to nebude líbit, ale pro váš mozek je důležité učení. Celoživotní učení je právě to, co vás udrží ve formě nejen fyzicky, ale hlavně duševně. Můžete se učit prostřednictvím formálních institucí nebo jiných aktivit. Čtení, absolvování kurzů nebo jiné činnosti mohou být velmi prospěšné pro váš mozek. Nesmíte s nimi jen přestávat až do konce svého života.

Omezovat se ale nemusíte jen na knihy nebo vzdělávání. Velmi dobře vám poslouží také puzzle nebo společenské hry. Propojíte se více se svou rodinou a zároveň budete trénovat své kognitivní funkce. Nepřestávejte se učit nové věci a bude vám to v 80 letech myslet stejně dobře jako ve 30 letech! Důležité je, abyste s tím nepřestávali. V pokročilém věku budete mít obrovské množství zkušeností a vědomostí, které budete moci poskytovat lidem ve svém okolí.

Zdroj: newsitamea.gr