David Hampl
16 ledna, 2022
, ,

Možná jste o tom vůbec nevěděli, ale cukrovka může mít vážné důsledky na vaše zdraví v oblasti bércových vředů. Jedná se o nebezpečí, které mnoho lidí ignoruje, nebere vážně a neobrací se včas na svého lékaře. Bohužel to může mít vážné následky, které byste neměli brát na lehkou váhu. Na co byste měli dávat pozor, když máte cukrovku?

Bércové vředy jsou závažným problémem

Mnoho lidí se domnívá, že rány a vředy by se měly léčit hlavně kolem chodidla a kotníku. Je to velmi důležité, protože se jedná o část těla, na kterou většina lidí příliš nemyslí. Navíc byste neměli malé ranky na nohách poškodit, ani je ignorovat. Vysoké hladina krevního cukru může vést ke vzniku tzv. diabetické nohy, která se vyznačuje postižením nervů, ztrátou citlivosti, zvýšenou náchylností k infekcím, obtížně se hojícími ranami nebo poruchami prokrvení.

Domácí léčba neexistuje

Jakmile se u vás tento problém objeví, měli byste ihned navštívit svého lékaře, protože vytvořený vřed se bude jen zhoršovat. Možná si myslíte, že zaberou lidové nebo přírodní léky, tipy nebo triky, ale není to pravda. Někdo jednoduše čeká, až se to zlepší samo, ale ani tento postup nebude mít dobrý konec. Důležité je navštívit odborníka a řídit se jeho radami, jinak budete riskovat celistvost nohou.

Prevence je nejdůležitější

Cukrovka je vážná nemoc, které se nemůžete zbavit. Jakmile zjistíte, že máte cukrovku, měli byste se soustředit na prevenci. Nástup nemoci je velkým varováním toho, že na sebe musíte dávat mnohem větší pozor a něco ve vašem těle nefunguje správně.

V každém případě musíte dodržovat všechna doporučení lékaře nebo odborníka na diabetes, která se týkají životního stylu i medikace. Jedině tak můžete žít svůj život bez velkých komplikací. Dietní doporučení pro diabetiky je přitom důležitou součástí, na kterou by se neměli dívat jen pacienti s cukrovkou. Mělo by se jednat o vzor pro všechny, kdo chtějí žít dlouhý a zdravý život.

Sdílejte článek