Co jsou červené tečky na vašem těle? Nebojte, jsou normální

Každému z nás se na těle mohou objevit červené tečky. Mnoho lidí přitom netuší, o co se jedná. Rozhodně to nejsou obyčejné pihy, ale zároveň se jejich přítomnosti nemusíte příliš obávat. Pravdou je, že je na těle máte pravděpodobně také, i když o tom nevíte. Tyto skvrnky jsou přirozeným jevem a nepředstavují žádný zdravotní problém.

Co jsou červené tečky?

Červené tečky (tzv. krtci) se objevují hlavně na hrudi a pažích. Často se objevují u lidí po 40. roku života, ale mladí lidé je mají po těle také. Jedná se o výsledky malých kapilárních expanzí, které jsou důsledkem defektu v kapilárním systému. Zní to sice vážně, ale je to naprosto normální. V případě, že se soustředí na určité místo, je můžeme považovat za menší nezhoubné nádory. To je ale jen v případě, že jsou hodně koncentrovány v určité oblasti na těle.

Proč se tvoří na těle?

Hodně lidí si červené tečky plete s mateřským znaménkem. Jednoduše je odlišíte pomocí barvy, protože nikdy nejsou hnědé. Podle odborníků se tečky tvoří na těle bez ohledu na vystavení slunci. Mnohem větší je vliv rodiny. Jestli mají vaši rodiče červené tečky po těle, vy je pravděpodobně budete mít také. Objevit se potom mohou během mládí, ale zaručeně se objeví, až dosáhnete vyššího věku. Je to přirozená součást našeho života, takže se toho nemusíte obávat.

Čtěte také: Jak rozeznat kousnutí hmyzem a vyhodnotit míru nebezpečí?

Jsou červené tečky nebezpečné?

Červené tečky nejsou nebezpečné a nejsou karcinogenní. Odborníci doporučují, aby všichni lidé s těmito skvrnkami byli opatrní a sledovali je. Pravidelně kontrolujte, jestli jich v určité oblast není příliš mnoho, zda mají stejnou velikost nebo okraje. Jestli je na těle nechcete mít, můžete využít přírodní metody nebo chirurgický zákrok k jejich odstranění. Ve většině případů jsou naprosto neškodné a nemusíte se jich obávat. Jestli se najednou zvětší nebo začnou svědit, poraďte se s lékařem.

Zdroj: tudasfaja.com