Co mohou značit příznaky na nohou?

Problémy s chodidly nemusí znamenat potíže právě s nohami, ale mohou souviset s celým vaším tělem. Proto je dobré znát příznaky, které mohou značit některé zdravotní komplikace. Sledujte své nohy pokaždé, když se vám budou snažit něco říct a možná odhalíte nemoc, na kterou byste jinak nepřišli. Navíc jsou nohy velmi opomíjeným místem, co se péče týče. Potřebují ale pravidelné ošetření, protože nás nosí celý život.

Jaké problémy můžete mít s nohama?

Máte neustále studené nohy? Myslíte si, že to značí teplé srdce? Možná je to pravda, na druhou stranu je ale nutné tento problém řešit. Může to značit například špatný krevní oběh, který souvisí se zlozvyky, jako je kouřené. Objevit se mohou také srdeční problémy. Proto je vhodné nechat si udělat krevní testy, které zjistí veškeré anomálie, které se ve vašem těle dějí.

https://www.newsitamea.gr/

Jestli vás po dlouhém dni bolí nohy, většinou si je hodí nahoru a chvilku odpočíváte. Může to ale znamenat také vážnější problém. Bolest může znamenat například stresovou zlomeninu nebo trhlinu v kosti. Jestliže pravidelně cvičíte a své nohy namáháte, měli byste jim dopřávat pravidelný odpočinek. Jinak se můžete rozloučit například s profesionální kariérou sportovce.

https://www.newsitamea.gr/

Možná si všimnete, že vaše prsty na nohou často mění barvu. Raynardovům syndrom znamená, že se mění barva prstů na bílou, červenou nebo modrou. Je to způsobené zúžením tepen. Tento problém může vyvolat například stres nebo revmatoidní artritida.

https://www.newsitamea.gr/

Velmi často člověka bolí paty. Bolesti mohou nastat, pokud se probudíte a pokusíte se vstát. Příčinou může být nejen cvičení, ale také špatné boty, které denně nosíte. Uvědomte si, že nohy nás nesou celý život a proto je dobré jim dopřát to nejlepší.

https://www.newsitamea.gr/

Víte, jak bolesti nohou souvisí s vaším zdravím?

Problémem pak může být také přetahování nohou. Jestliže na sobě pozorujete, že chodíte jinak, například šoupete nohama nebo nohy dáváte jinak, než obvykle, může se jednat o ztrátu citlivosti v nohou. Nervy mohou být poškozené z nedostatků vitaminů, ale vinu může nést také alkohol.

https://www.newsitamea.gr/

V některém případě si na nohách všimnete, že máte křivé nehty, které mohou být zakulacené jinak, než je běžné. Může to být způsobené srdečními nemocemi, ale také s tím mohou mít souvislost játra.

https://www.newsitamea.gr/
https://www.newsitamea.gr/

Oteklé nohy se většinou připisují tomu, že na nich dlouho stojíte. Nejvíce tímto problémem trpí letušky, které si při své práci moc často nesednou. Nohy otékají také lidem, kteří mají kilogramy navíc nebo těhotným ženám. Pokud jsou dlouhodobé, může se jednat o zdravotní problém, který je potřeba řešit. Dejte si vyšetřit například ledviny.

https://www.newsitamea.gr/

Pálení v chodidlech může značit vážnou nemoc

V nohou můžete také cítit nepříjemné pálení. V takovém případě může být důvodem nedostatek vitaminu B, nebo také špatná cirkulace krve v nohou. Dejte si pozor také na možnost problémů s ledvinami.

https://www.newsitamea.gr/

Často máte na nohou drobné rány, které se ale nechtějí hojit? Je to varovný signál, že se s vaším tělem něco děje. Například cukrovka hodně ovlivňuje hybnost nohou, proto může být i puchýř problémem, který bude trvat dlouho vyřešit. Diabetici by o své nohy měli pečovat o to více. Pomalejší hojení ale může způsobit také špatná cirkulace.

https://www.newsitamea.gr/

Máte bolesti přímo v palci? Můžete mít dnu. Je to nemoc, kterou doprovází také otoky. Jestliže máte palec ztuhlý natolik, že s ním nemůžete hýbat, může se jednat o artritidu. Nejvíce toho problému mají sportovci, u kterých se jedná o poškozené vazy, které jsou velmi namáhané.

https://www.newsitamea.gr/

Máte naopak bolesti v nejmenších prstech u nohou? Můžete sice na něco šlápnout, mnohem častěji je to ale příznak například Mortonova neuromu. U žen se navíc objevuje až 10x častěji než u mužů. Je to způsobené lodičkami a dalšími typy obuvi, které utlačují prsty, které pak nemohou normálně pracovat.

https://www.newsitamea.gr/

Svědění nohou znamená plíseň

Jestliže vás nohy svědí, také byste to neměli brát na lehkou váhu. Může to být způsobené například plísňovou infekcí, která se objevuje hlavně v mladém věku.

https://www.newsitamea.gr/

Kromě svědění si můžete všimnout také zarudnutí nebo otoků. Dejte si pozor nejen na správnou hydrataci nohou. Křeče v nohou zná asi každý z nás. Pokud jsou častým problémem, měli byste se nechat vyšetřit, protože mohou značit zdravotní komplikace, které je potřeba řešit s lékařem. Křeče jsou způsobené především špatným pohybem a hlavně je poznáte po náročné činnosti. Jestliže se věnujete silovému tréninku, můžete svaly posílit. Vhodné bude také doplnit minerály, jako draslík nebo hořčík.

https://www.newsitamea.gr/

Máte na nohách znaménka nebo žluté nehty? Je to problém

Jestliže máte na nohou znaménka, nemusí se sjednat o rakovinu kůže, ale může to značit také jiné problémy. Pravdou ale je, že na nohách si znamének většinou ani nevšimnete. Vyskytují se v oblastech, na které si nevidíte. Například na ploskách nohou, kam většinou asi slunce nesvítí. Proto si kontrolujte pravidelně nejen tělo, ale také chodidla. Melanon najdete také pod nehty.

https://www.newsitamea.gr/

Žluté nehty jsou dalším problémem, a to nejen zdravotním, ale také estetickým. Mnoho lidí nechodí mezi lidi do bazénu nebo koupaliště, protože mají žluté nehty. Většinou se jedná o plíseň, ale také mohou značit jiná onemocnění (související s plícemi nebo artritidou). Víte, že podle stavu nohou poznáte problémy s trávicím ústrojím? Jestliže máte na nehtech výstupky, může to znamenat zácpu a nedostatek železa v těle.

https://www.newsitamea.gr/
https://www.newsitamea.gr/

Bílé nehty zase znamenají, že nefungují správně játra nebo vám hrozí cukrovka. V každém případě byste měli navštívit lékaře. Na nohou se také objeví popraskané nehty, které mohou značit nejen dehydrataci chodidel a nohou celkově, ale také můžete být ohroženi psoriázou.

https://www.newsitamea.gr/

Zdroj: newsitamea.gr