Co může znamenat časté vypadávání vlasů?

Vypadávání vlasů a nejen to je velmi nebezpečné onemocnění, které může naznačit i jiný zdravotní problém. S vypadáváním pak souvisí například nespavost, nepříjemný tělesný zápach nebo jiné problémy, které mohou být prvními příznaky něčeho vážnějšího. Všímejte s proto příznaků, které mohou souviset, a to především u žen.

Jak poznat, že se blíží menopauza? Nedělejte si zbytečné starosti

Většinu žen trápí, že se jim na bradě nebo pod nosem objevily chloupky. Bohužel i to patří k prvním známkám toho, že se blíží menopauza. Můžete si je samozřejmě nechat odstranit, ale budou se objevovat stále dokola. Objevit se může také nepříjemný zápach, a to nejen z podpaží. Je to kvůli zvýšené hladině estrogenu, tělo se přehřívá a začne se více potit. Chce se ochladit a právě proto vzniká nepříjemný zápach.

Sníží se také hustota kostí a může se velmi snadno stát, že špatně upadnete a kost si zlomíte, i když to nebyl velký náraz. Během prvních let menopauzy ubyde až 20 % kostní hmoty – to vedení k řídnutí kostí a také ke vzniku osteoporózy. Velmi častým problémem je inkontinence neboli únik moči. Tomu můžete zabránit jedině cvičením pánevního dna.

Čtěte také: Vyhněte se těmto běžným činnostem, které mohou poškozovat páteř

Nemůžete spát? Blíží se nové období ženy

Objevit se mohou problémy s pamětí. Co jste si dříve pamatovala, dnes už můžete zapomenout a také to patří mezi první příznaky menopauzy. Mění se nejen vaše tělo, ale také hormony. Můžete být citlivější na stres, hůře se soustředit a s tím souvisí i špatná paměť. Nespavost nebo špatné usínání může mít vliv na váš každodenní život. Dopřávejte si důležité vitaminy a nestresujte se.

Narušit se může imunitní systém, se kterým souvisí vaše tělesné zdraví a nejen to. Hormonální funkce mohou být narušené a objevit se mohou alergie, který jste celý život neměla. Proto tyto příznaky nepodceňujte a raději se nechte otestovat. Hormony mohou ovlivnit stav vašich očí. Zrak se postupně bude zhoršovat a bude důležité pořídit si brýle nebo kontaktní čočky, abyste mohla žít pořád stejně kvalitním životem.