Co předpověděl Nostradamus pro rok 2023? Nic dobrého to není!

Prorocká kniha francouzského astrologa a mystického věštce Nostradama byla poprvé vydána v roce 1555. Od té doby je velmi populární a lidé se neustále dívají, co si pro nás Nostradamus připravil na další rok. S přicházejícím novým rokem se na to můžeme podívat také na rok 2023. Uvidíme, co si pro nás tento slavný věštec a lékař připravil.

Velká válka

Jedna předpověď pro rok 2023 je o velké válce. „Sedm měsíců velké války, lidé umírají kvůli ničemnosti. Ale Rouen a Evreux nepadnou do rukou krále.“ Takto zněly verše, které se mohou být odkazem na válku mezi Ruskem a Ukrajinou. Podle některých by tento konflikt mohl vést ke třetí světové válce. Snad se tato předpověď nenaplní.

Cesta na Mars a ekonomická katastrofa

Nostradamus napsal, že na Mars padá světlo. To může znamenat, že se planeta dostává do retrográdního pohybu, ale také možnosti lidstva na osídlení další planety. Elon Musk, zakladatel SpaceX již mnoho let touží po osídlení Marsu a nyní se mu to možná podaří. Podle jeho původního plánu chtěl postavit na Marsu základnu do roku 2029.

Čtěte také: Když viděli, že má v autě zavěšené čajový sáček, začli se mu smát. Když zjistili důvod, udělali totéž.

Dopad pandemie a současné války na Ukrajině již způsobily ekonomickou krizi. Mnoho lidí se již teď obává o své živobytí. Nostradamus napsal: „Cena pšenice stoupne tak vysoko, že člověk bude jíst své bližní.“ Doufejme, že tak daleko nebudeme muset zajít. Za jídlo i další věci nyní ale jistě budeme platit zlatem a naše ekonomická situace se může ještě zhoršit.

Globální oteplování rozhodně není na ústupu

Téma globálního oteplování není rozhodně nové ani pro Nostradama. Pro rok 2023 stanovil, že letos dojde k dalšímu nárůstu teploty a vzestupu hladiny moří po celém světě. Bude rok 2023 rokem, kdy dosáhneme bodu zlomu, od kterého již nebude cesty zpět? Ohrozíme životy nás všech a celé planety? To se možná od odborníků dozvíme již během letošního roku.

Zdroj: tudasfaja.com