Co s vámi může udělat kolíček na uchu?

Využívání tlakových bodů je klasická metoda čínské medicíny. Právě oni se akupresurou zabývají po stovky let a dokáží s její pomocí vyléčit téměř cokoli. Jednu z těchto metod na sobě můžete vyzkoušet v pohodlí svého domova. Potřebujete na to jen kolíček na prádlo. Stisknutí správného bodu vám pomůže s bolestí, imunitou i napětím. Kam ho umístit?

Horní část ucha

Na tomto místě zasáhnete ramena a záda. Jestli máte problémy s bolestí zad a ramen po náročném cvičení nebo práci, vyzkoušejte tuto metodu. Každý den připevněte kolíček na horní část ucha a nechte ji tam po dobu jedné minuty. Budete se cítit mnohem lépe.

shutterstock.com

Horní střední část ucha

Asi o dva centimetry níž se nachází bod, který vám pomůže s klouby. Také na tomto místě nechte kolíček působit jednu minutu. Cítíte, že máte bolestivé nebo citlivé klouby? Zkuste akupresuru v tomto tlakovém bodě a uvidíte, že se vám krásně uvolní všechny klouby.

Spodní střední část ucha

Těsně pod předchozím bodem se nachází další. Tento bod můžete využít pro své dobro v případě zánětu dutin nebo bolesti v krku. Jestli se cítíte nachlazení, můžete tímto způsobem podpořit svou léčbu. Nebude vám to stát žádné peníze, jen kolíček na prádlo a minutu vašeho času.

Místo nad ušním lalůčkem

Další tlakový bod je spojený s trávicím systémem. Bolesti žaludku, rychlejší trávení nebo podobné problémy může vyřešit jeden z nejnižších tlakových bodů na uchu. Kolíček zde nechte jednu minutu a užijte si obrovskou úlevu v žaludku.

Ušní lalůček

Nejnižší tlakový bod je přímo na lalůčku. Tento bod použijte v případě bolestí hlavy nebo migrény. Jestli chcete podpořit zdraví svého srdce, můžete také využít tento tlakový bod. Stejně jako u všech předchozích bodů nechte kolíček působit po dobu jedné minuty. Vyzkoušejte jeden z těchto bodů ve chvíli potřeby a sami uvidíte, že tato akupresura působí blahodárně na vaše tělo.