Co se stane s vaším tělem, když spíte v chladné místnosti?

Všichni odborníci doporučují, abyste v ložnici snížili teplotu. Mělo by se jednat o jednu z chladnějších místností ve vašem domově, protože spánek ve vysokých teplotách není vůbec zdravý. Existuje řada důvodů, proč byste se této rady měli držet. Podívejme se hned na několik důvodů, které vás přesvědčí, abyste začali spát s otevřeným oknem a v zimě v ložnici příliš netopili.

Spánkem v chladu můžete zhubnout

Tělo při nižší teplotě spaluje tuky, takže během spánku můžete velmi příjemně hubnout. Jestli si chcete užít svěží pocit pod peřinou, vložte na chvilku své pyžamo do mrazáku. Hned na začátku noci se ochladíte a navíc se nebudete tolik potit. Při nižší teplotě naše tělo produkuje melatonin, který působí jako přirozený lék na vrásky. Takže při psaní v chladu budete krásnější.

Jaká je dokonalá teplota v ložnici?

Podle odborníků je ideální teplota mezi 15,5 až 19 stupni. V této teplotě si užijete nejkvalitnější spánek a všechny zdravotní výhody. Nejzdravějším způsobem spánku je, když máte mimo peřinu pouze hlavu. Tak se bude teplota těla regulovat rovnoměrně. V létě můžete k oknu umístit ventilátor, abyste využili chladného nočního vzduchu naplno.

Čtěte také: Lupy, afty, husí kůže nebo zácpa? Tento vitamín vám zaručeně chybí!

Kvalitní spánek pro lepší psychické zdraví

Psychických problémů i nespavosti se můžete zbavit právě tím, že budete spát v chladnějším pokoji. Je dokázané, že budete mít klidnější a kvalitnější spánek, takže si mnohem více užijete své dny. Chcete vědět, jak se nejlépe zchladit během horké noci? Jestli budete pod peřinou cítit příliš velké teplo, vystrčte prsty u nohou. Jde o nejjednodušší způsob, jak ochladit celé tělo.

Spánek přijde rychleji

Ve spánku naše tělesná teplota přirozeně klesá. Jakmile budete usínat v chladnějším prostředí, tento proces svému tělu hodně usnadníte. Díky tomu usnete rychleji a nebudete se během noci budit. Jestli spíte hodně oblečení, měli byste si to také rozmyslet. Zkuste si vzít volnější tričko nebo šortky místo dlouhých kalhot. Hned se vám bude lépe usínat i spát.

Zdroj: onlinenytt.com