Co vám hrozí při kousání nehtů? Až se to dozvíte, už to dělat nebudete

Průzkumy ukázaly, že si nehty kouše asi 30 % dětí a mnoho z nich si tento zlozvyk nese až do dospělosti. Z mladých lidí si nehty kouše asi 45 % lidí a 10 % dospělých. Bez ohledu na věk je kousání nehtů velmi špatný zlozvyk. Jen málokdo si ale uvědomuje, jak nebezpečný může být pro vaše zdraví. Podívejme se, co může kousání nehtů způsobit s vaším tělem.

Kousání nehtů je škodlivé pro zdraví

V první řadě si tímto zlozvykem ničíte nehty. To vás jistě nepřekvapí. Zuby se vyvíjejí hlavně v dětství. Proto byste měli své děti hlídat. Zhorší se ale celkový zdravotní stav. Pod nehty se nachází mnoho bakterií, nečistot a virů. Kousáním nehtů je přesunete do svého těla, kde se budou moci rozmnožovat a napáchají zde velké škody.

https://unsplash.com/

Poškozené nehty představují nebezpečí

Bakterie se mohou dostat nejen do vašich vnitřních orgánů. Kousání nehtů je nebezpečné i pro samotné nehty. Tím, že si je okoušete, se bakterie dostanou do hlubších vrstev nehtů a kůže. To způsobí infekce, hnisání nebo záněty. Těchto věcí je velmi těžké se zbavit a způsobují poměrně velkou bolest, kterou si jistě nechcete způsobit jen ošklivým zlozvykem.

Čtěte také: Stáli jste celý den v práci a večer vás bolí nohy? Máme pro vás dokonalou radu.

Odstranění zlozvyku není jednoduché

Jistě víte, že není jednoduché se tohoto zlozvyku zbavit. Kousání nehtů je nemoc, kterou nesmíte podceňovat. U dětí vám jistě nepostačí jen pepř na nehtech. Existují i speciální produkty, které můžete používat. Navíc musíte navštívit i specialisty v případě, že vám kousání nehtů poškodí zdraví. Nezáleží na tom, jestli půjde o zubaře, kožního lékaře nebo jiné.

https://unsplash.com/

Na těle se vám mohou objevit bradavice

Bradavice většinou vznikají na rukou, protože jsou způsobeny viry. Tímto způsobem je velmi jednoduše a rychle rozšíříte kousáním nehtů. Z rukou si je navíc můžete přenést na obličej i jiné části těla. To také způsobí, že budete muset se specialistovi a způsobí vám to mnoho problémů. Bradavice na těle zajisté mít nechcete, takže byste se nad zlozvykem měli vážně zamyslet.

Zdroj: tudasfaja.com