Průzkumy ukázaly, že si nehty kouše asi 30 % dětí a mnoho z nich si tento zlozvyk nese až do dospělosti. Z mladých lidí si nehty kouše asi 45 % lidí a 10 % dospělých. Bez ohledu na věk je kousání nehtů velmi špatný zlozvyk. Jen málokdo si ale uvědomuje, jak nebezpečný může být pro vaše zdraví. Podívejme se, co může kousání nehtů způsobit s vaším tělem.

Kousání nehtů je škodlivé pro zdraví

V první řadě si tímto zlozvykem ničíte nehty. To vás jistě nepřekvapí. Zuby se vyvíjejí hlavně v dětství. Proto byste měli své děti hlídat. Zhorší se ale celkový zdravotní stav. Pod nehty se nachází mnoho bakterií, nečistot a virů. Kousáním nehtů je přesunete do svého těla, kde se budou moci rozmnožovat a napáchají zde velké škody.

https://unsplash.com/

Poškozené nehty představují nebezpečí

Bakterie se mohou dostat nejen do vašich vnitřních orgánů. Kousání nehtů je nebezpečné i pro samotné nehty. Tím, že si je okoušete, se bakterie dostanou do hlubších vrstev nehtů a kůže. To způsobí infekce, hnisání nebo záněty. Těchto věcí je velmi těžké se zbavit a způsobují poměrně velkou bolest, kterou si jistě nechcete způsobit jen ošklivým zlozvykem.

Odstranění zlozvyku není jednoduché

Jistě víte, že není jednoduché se tohoto zlozvyku zbavit. Kousání nehtů je nemoc, kterou nesmíte podceňovat. U dětí vám jistě nepostačí jen pepř na nehtech. Existují i speciální produkty, které můžete používat. Navíc musíte navštívit i specialisty v případě, že vám kousání nehtů poškodí zdraví. Nezáleží na tom, jestli půjde o zubaře, kožního lékaře nebo jiné.

https://unsplash.com/

Na těle se vám mohou objevit bradavice

Bradavice většinou vznikají na rukou, protože jsou způsobeny viry. Tímto způsobem je velmi jednoduše a rychle rozšíříte kousáním nehtů. Z rukou si je navíc můžete přenést na obličej i jiné části těla. To také způsobí, že budete muset se specialistovi a způsobí vám to mnoho problémů. Bradavice na těle zajisté mít nechcete, takže byste se nad zlozvykem měli vážně zamyslet.

Zdroj: tudasfaja.com

Sdílejte článek