Co vás doma dělá nešťastnými podle psychologů?

Domov každého z nás je místem, kde bychom se měli cítit dobře a vždy v bezpečí. Bohužel některé předměty způsobují, že se cítíme špatně po psychické stránce. Psychologové přišli se seznamem věcí, které byste neměli mít doma. Přináší totiž negativní emoce, které se promítnou do vašeho života. Zamyslete se nad následujícími věcmi a rozhodněte se, jestli se jich nezbavit.

Upomínky z dětství a neustlaná postel

Vzpomínky na dětství mohou být hezké, ale také vás udržují v minulosti. To není dobré pro nikoho z nás. Proto byste je měli uložit někam, kde je nevidíte každý den. Postel si každé ráno upravte, protože jinak se nebudete doma cítit dobře. A večer se vám dokonce bude hůř usínat, jestli ji necháte celý den v neupraveném stavu. Navíc hned ráno budete mít pocit, že jste již něco splnili.

Shutterstock

Zrcadla a nepotřebné věci

V ložnici by nemělo být žádné zrcadlo. Mnohem více se na sebe budete dívat, což může zbytečně způsobit negativní myšlenky. Snáze si totiž všimnete všech nedokonalostí na svém těle. Máte doma věci, které jste si koupili na nějaký koníček a nikdy je nepoužili? Zbavte se jich. Připomínají vám jen selhání, což bude mít nakonec negativní vliv na vaši duši.

Čtěte také: Vzala si ho pro peníze? Ne, absolutně ne! Lidé jednoduše nedokáží pochopit, že se milují!

Rozbité věci a sbírky

Říkáte si, že tu rozbitou věc jednou opravíte a už jste se k tomu dlouho nedostali? Vyhoďte ji. Nechávejte kolem sebe jen věci, které jsou pro vás užitečné a dělají vám radost. To souvisí také se sbírkami, které vám již nedělají radost. Může se jednat o mince, známky, knihy nebo cokoli jiného. Hodně lidí ráno sbírá předměty, ale jednoho dne vám možná přestanou dělat radost. Jestli ten den již nastal, dejte všechno pryč.

Shutterstock

Suvenýry a papír

Máte-li doma nějaké suvenýry nebo vzpomínky z cest, které se vám již nelíbí, nemusíte si je nechávat doma. Vždy, když je vidíte nebo je vezmete do ruky, se vám vybaví něco špatného. To pro vás není vůbec dobré. A nakonec doma neskladujte papír. Noviny, dopisy nebo pohlednice obsahují hodně vzpomínek, ale všechny nemusí být dobré. Jestli na ně nevzpomínáte s láskou, nenechávejte je doma.

Zdroj: filantropikum.com