Co všechno dokáže obyčejný solný zábal?

Epsomská sůl je jedním z produktů, které vám hodně zlepší zdraví. Využít ji můžete na koupele nohou, ale také na solné zábaly. Mnoho lidí je pravidelně používá pro zmírnění nejrůznějších problémů. Tato metoda zmírnění bolesti i stresu je velmi levná, dostupná a jednoduchá. Naše babičky i staří léčitelé na ně nedají dopustit, a proto byste je měli vyzkoušet i vy.

Příprava solného zábalu

Na solný zábal potřebujete 1 litr převařené vody, epsomskou (nebo obyčejnou) sůl, hluboký talíř (nebo misku), gázu. Do mísy nalijte vodu a nasypte sůl. Nechte ji rozpustit. Koncentrace musí být mezi 7,5 až 10 procent. Potom namočte gázu nebo měkký hadřík do roztoku. Jemně vyždímejte a přiložte na postižené místo. Gázu zafixujte a nechte působit 8-12 hodin. Potom místo opláchněte pod teplou vodou.

Pixabay

Na co můžete použít solný zábal?

Tento zábal skvěle funguje na artritidu nebo dnu. V tomto případě proceduru opakujte 15 dnů. Na podzim a v zimě se budete jistě potýkat s nachlazením. Také na tento zdravotní problém můžete použít solný zábal. Přiložte si ho na krk nebo čelo. Nechte ho působit přes noc a ráno si pokožku opláchněte teplou vodou. Nemoc by měla zmizet nebo se hodně zmírnit během 4 dnů.

Čtěte také: Cviky, které vás naučí správnému držení těla za pouhý měsíc.

Jedinci, kteří mají problémy se štítnou žlázou, by měli tento zábal také zkusit. Gázu namočenou v roztoku přiložte na krk a nechte 8 hodin působit. S procesem pokračujte po dobu 3 týdnů. Trpíte na modřiny nebo máte nějaké zranění? Solný zábal vám pomůže s rychlejším hojením. Používejte ho 4-5 dnů po sobě po dobu 9-10 hodin na postiženém místě a zažijete malý zázrak.

Solný zábal není vhodný pro každého

Tato metoda je úžasná, ale není dobrá pro každého. Lidé, kteří mají migrény nebo hypertenzi by solné zábaly neměli používat. Jestli se u vás objeví jakékoli špatné reakce na tuto proceduru, okamžitě s ní přestaňte. Každý člověk na ní reaguje jinak, ale většina lidí má velmi dobré zkušenosti. Vyzkoušejte ji také a uvidíte, že budete mnohem zdravější.