Čtyřčata v padesáti letech? Žena se dostala pozdním těhotenstvím do existenciálních problémů, přesto nelituje!

Tracey Britten toužila se svým mužem po miminku. Byli rozhodnuti udělat mnohé a neváhali proto vyrazit na kliniku na ostrov Kypr, aby jim vytouženého dítěte dostalo. Sen se jim splnil nadmíru, po in vitro fertilizaci se dozvěděli, že čekají miminka rovnou čtyři. Řešení? Na redukci manželé nepřistoupili, dnes jsou šťastní, že mají čtyři zdravé děti. Matka s dětmi ale skončila na ubytovně, přesto ani na chvilku svého rozhodnutí nezalitovala.

sv.stories.newsner.com

Cesta na Kypr

Rozhodnutí pořídit si dítě je velmi náročné v každém věku, o to víc, když Tracey měla brzy oslavit padesáté narozeniny. Přesto se rozhodla spolu s manželem Stephenem pro umělé oplodnění. Vzhledem k možnostem, které se jim nabízely, se rozhodli využít služeb specializovaného centra na Kypru, kde zákrok in vitro stojí v přepočtu necelých 200 tisíc korun. Hned první pokus byl úspěšný, a dokonce více než to. Tracey čekala ve svém věku čtyřčata.

sv.stories.newsner.com

Nejstarší matkou čtyřčat ve Velké Británii

Jak se může člověk připravit na to, že dítě nebude jedno, ale rovnou čtyři? Na takovou situaci se nelze nikdy dostatečně nachystat. Stát se rodičem je krásné, pro většinu také tím nejlepším rozhodnutím v životě. Ale čtyři děti najednou? Lékaři doporučili provést hned v začátku těhotenství zákrok pro redukci embryí, manželé však odmítli. Tracey se stala nejstarší matkou čtyřčat ve Velké Británii. Tři dívky a jeden chlapec se narodili o devět týdnů před termínem porodu. Grace, George, Frederica a Francesca jsou zdravé děti, které už oslavily několikeré narozeniny.

Existenciální problémy celé rodiny

Problémy rodiny se ale začaly jejich narozením kupit. V současnosti žije Tracey s dětmi ve dvou pokojích bez kuchyně na ubytovně, zatímco Stephen jezdí spát do malého domku své matky. Situaci se snaží řešit, ale pořadník na přidělení dostatečně velkého ubytování je dlouhý, čekací doba je v Londýně průměrně deset let. Tracey ale přesto jejich rozhodnutí nelituje, ani na chvilku nezapochybovala, že udělali s manželem správnou věc, přesto, že už je od svých dospělých třech dětí desetinásobnou babičkou.