Cviky, které vás naučí správnému držení těla za pouhý měsíc.

V dnešní doby, kdy mnoho z nás sedí celý den u počítače nebo se dívá do chytrého telefonu, má mnoho lidí špatné držení těla. Možná si myslíte, že jde jen o estetický problém, ale není to pravda. Se špatným držením těla přijdou velmi brzy také zdravotní problémy, které vás mohou trápit po dlouhou dobu. Pravidelným cvičením se přitom těchto problémů můžete snadno zbavit.

https://sketis.lt/

Příčiny špatného držení těla

Jistě všude slyšíte, že za špatné držení těla může jen sezení u počítače. Není to pravda. Velkou roli hrají i další aspekty našeho života. Příčinou může být nesprávná poloha při spánku, stres, úzkost, nízké sebevědomí, svalové napětí, slabé svaly nebo nadváha. Nesmíte proto zapomínat ani na dobrý spánek, správnou hydrataci a pravidelnou fyzickou aktivitu, která pomůže celému tělu, včetně zad.

Zdravotní problémy, které vás mohou potkat

Čím déle žijete se špatným držením těla, tím náročnější je tuto chybu napravit. Navíc se u vás pravděpodobně objeví další zdravotní problémy. Jednat se může pochopitelně o bolesti zad, bolest hlavy, migrény, únavu nebo častější zranění zad, kyčlí, chodidel a kolen. Postupem času se objevuje také komprese nervů, zažívací problémy, ischias, obtížné dýchání, bolest kloubů nebo špatné prokrvení těla. Naštěstí můžete s nápravou svého postoje začít již dnes.

Čtěte také: Brusinky jsou cenným zdrojem vašeho zdraví. S čím vám pomohou?

https://sketis.lt/

Cviky pro správné držení těla a záda bez bolesti

Podívat byste se měli na to, jak správně udělat cviky, jako je póza Svogūno (dhanurasana), prodloužení zad nebo sněžného anděla ve stoje. Poslední cvik může působit vtipně, ale hodně vám pomůže s nápravou správného držení těla. Velmi efektivní je také protažení hrudníku ve dveřích, které můžete udělat i několikrát za den i v práci.

Protahování lopatek pomocí hole, pozice kočky nebo cvičení s míčem vám také hodně pomůže. Jógová pozice kobry nebo známá pozice prkna vám dokonale uvolní záda a posílí svaly, které potřebujete pro správné držení těla. Pamatujte, že všechny cviky musíte provést správně a na začátku se nebojte. Svaly budou možná trochu bolet, ale to je proto, že jste je dlouho nepoužívali.

https://youtu.be/rT7rgXQtDcI

Zdroj: sketis.lt