Dáda Patrasová (67) ve vážných problémech: Nejprve dvě ostudné nehody, teď matoucí změny výpovědí!

Dagmar Patrasová (67), známá umělkyně, čelí trestnímu stíhání kvůli autonehodě, ke které došlo loni nedaleko jejího domu. Původně se zdálo, že unikne následkům incidentu, ale policie a státní zastupitelství věří, že řídila pod vlivem alkoholu a hodlají to prokázat na soudu. Státní zástupce podal obžalobu proti ní za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky podle trestního zákoníku. Pokud bude shledána vinnou, hrozí jí až tři roky vězení, zákaz řízení nebo pokuta. Patrasová však popírá obvinění s tím, že nebyla pod vlivem alkoholu a nebyly provedeny žádné testy, které by to prokázaly.

Policie po nehodě informovala, že Patrasová narazila do zaparkovaného auta a poté do betonových zábran. Odmítla podrobit se dechové zkoušce. Krátce po nehodě se objevila nahrávka zpěvačky a herečky, která vrávorala ulicemi. Několik dní poté se její výpověď změnila a tvrdila, že za nehodu mohl poruchový motor vozu.

Podle Patrasové se auto za jízdy začalo chovat podivně a když se pokusila zahnout ke svému domu, ztratila kontrolu. Zmiňovala také problémy s páteří a přičítala nehodu poruše motoru. Vyjádřila nejistotu ohledně opravy starého auta. Patrasová tvrdí, že nehoda nebyla její chybou, ale důsledkem mechanického selhání. Byla frustrovaná, že za nehodu byla obviňována.

Čtěte také: Matka (48) skončila před soudem za vraždu svých dvou dětí!

Je však třeba poznamenat, že před pěti lety měla Patrasová další nehodu, při které bylo prokázáno, že řídila pod vlivem alkoholu. Dostala vysokou pokutu a na 18 měsíců přišla o řidičské oprávnění. V pozdějším rozhovoru přiznala svou chybu a uznala psychickou zátěž, kterou to přineslo.

Její manžel potvrdil její problémy s alkoholem a vyjádřil obavy o její zdravotní stav. Uvedl, že se sice odmítl vyjádřit k aktuálnímu stíhání, ale dřívější prohlášení mluví za vše. Vyjádřil obavy o její duševní stav a zvážil možnost hledání léčby. Také uvedl, že Patrasová nemá povědomí o nedávných politických událostech, jako je výsledek prezidentských voleb. Vyjádřil obavy o její duševní stav a zvážil možnost hledání právní ochrany.

Zatímco policie stále provádí vyšetřování incidentu, její manžel se rozhodl nevypovídat proti ní a zdůraznil svou loajalitu a podporu jako manžel.