Další obvinění ze sexuálního zneužívání! Tentokráte jim čelí David Copperfield! Obvinilo ho 16 žen!

David Copperfield, jeden z nejslavnějších iluzionistů na světě, se ocitl v centru obrovského skandálu. Šestnáct žen ho obvinilo ze sexuálního obtěžování, a to včetně několika případů, kdy byly oběti v době údajného incidentu nezletilé. Tato nařčení vrhají stín pochybností na Copperfieldovu tak dlouhou a úspěšnou kariéru a vyvolávají otázky, zda se i tento mistr iluze nedopustil zneužití svého postavení a moci.

Podrobnosti obvinění

Obvinění vůči Copperfieldovi sahají až do osmdesátých let minulého století a pokračují až do nedávné doby. Více než polovina z těchto žen tvrdí, že v době údajného incidentu ještě nedosáhly plnoletosti. Některé z nich uvádějí, že je kouzelník osahával nebo je nutil, aby se ho dotýkaly nevhodným způsobem během jeho živých vystoupení na pódiu. Další tři dokonce tvrdí, že jim Copperfield podal drogy a následně je zneužil.

Výpovědi obětí

Jedna z asistentek, Lily, popisuje jeden z těchto incidentů: „Nařídil mi, ať se k němu otočím zády, pak mě objal a rukama mi chytil prsa. Cítila jsem se opravdu trapně, bylo to nechutné. V hledišti seděli můj otec se sestrou, kteří to celé viděli.“ Další oběť, Carla, uvádí: „V roce 1991 mě povolal na vystoupení v Georgii, tehdy mi bylo šestnáct let. Byla jsem mladá školačka poblouzněná slavným mužem, který toho využil ve svůj prospěch. Počkal si na mě, dal mi dárek se vzkazem, že se pro mě za dva roky, až budu plnoletá, vrátí“. A přesně to prý David nakonec udělal, Carla s ním pak údajně přišla o panenství!

Copperfield obvinění odmítá

David Copperfield, jehož skutečné jméno je David Seth Kotkin, veškerá tato obvinění popírá. Jeho právní zástupce prohlásil, že tato obvinění jsou „nepravdivá a špinavá“. Copperfield sám dokonce tvrdí, že v minulosti riskoval svou kariéru, aby pomohl chránit ženy před mocnými predátory.

Podle Copperfielda se většina těchto „historických obvinění“ řešila již dříve v minulosti, ale nikdy se neukázala jako pravdivé. Kouzelník si údajně vyžádal důkazy těchto skutků, o které se mají všechna ta falešná obvinění opírat, ty mu však prý nikdy nebyly poskytnuty.

Spojení s pedofilem epsteinem

David Copperfield čelil také vyšetřování kvůli svému spojení s finančníkem Jeffreym Epsteinem, odsouzeným obchodníkem s dětmi, který dohazoval známosti na jednu noc vlivným celebritám. Ačkoli se Copperfield s Epsteinem nestýkal pravidelně, toto spojení vrhá další stín na jeho pověst.

Dopad na kariéru a pověst

Tato skandální obvinění bezesporu zasáhly Copperfieldovu dlouhou a úspěšnou kariéru. Ačkoli zatím nebyla prokázaná jeho vina, pouhá existence těchto nařčení může vážně poškodit jeho pověst a postavení v očích veřejnosti. Bude pro něj velmi náročné vymanit se z této nepříjemné situace a očistit své jméno.

Celá tato kauza také vyvolává širší otázky týkající se etiky a zneužívání moci v zábavním průmyslu. Jak často se mohou slavné osobnosti dopouštět podobného chování a unikat trestu díky svému postavení a vlivu? Je nutné, aby v této oblasti došlo k důkladné revizi a zavedení přísnějších opatření na ochranu zranitelných osob.

Zdroj: Blesk.cz