David Hampl
8 ledna, 2023

Pokud dáte svou babičku nebo maminku do domova pro seniory, očekáváte, že zde o ni bude postaráno lépe, než byste to s pracovní vytížeností mohli zvládnout sami. Nicméně ne vždy tomu tak je, jak ukázala skrytá kamera v jednom zahraničním pečovatelském domě. Tři dcery se rozhodly svou matku trpící Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou umístit do domova pro seniory, protože neměly čas se o ni starat. Navíc věřily, že tamější personál je dostatečně proškolený a bude umět s jejich matkou zacházet tak, jak se to vzhledem k jejímu onemocnění a vysokému věku sluší. Bohužel se spletly.

https://www.pexels.com/

Matka si stěžovala

Matka si často stěžovala, že ji zaměstnanci nemají rádi, nicméně vzhledem k jejímu onemocnění její dcery nevěděly, nakolik tomu mohou věřit. Pak si ale všimly podivného chování své matky a jejího ustrašeného výrazu. Začaly tušit, že skutečně je něco v nepořádku. Přemýšlely, co s takovou situací dělat. Mají umístit matku do jiného domovu pro seniory? Vzhledem k jejímu onemocnění to nebylo nic jednoduchého a navíc by pro ně mohlo být problematické matku navštěvovat.

Skrytá kamera

A pak je napadlo něco skutečně dobrého: nainstalují do matčina pokoje kameru, aniž by to zaměstnanci věděli. Tak si mohou ověřit, zda jsou jejich obavy podložené skutečností. To, co kamera zaznamenala, šokovalo nejen je, ale i široké okolí! Zaměstnanci byli natočeni, jak matku tahají za paže tak dlouho, až ji z postele povalili na zem. Bylo jasně vidět, jak je jejich matka nešťastná – dokonce hystericky plakala. To však personál neobměkčilo.

https://www.pexels.com/

Šokující nahrávka

To ale nebylo všechno. Jejich matka se nemohla samostatně pohybovat. Na nahrávce bylo patrné, jak opakovaně žádá personál, jestli ji vezmou na toaletu, nicméně jí nebylo vyhověno. I tato muka musela matka dennodenně podstupovat. Sestry nahrávku zveřejnily. Personál neměl šanci se z tohoto chování omluvit. Všichni zúčastnění byli propuštěni.

Sdílejte článek