Děti, které vyrůstají se svými prarodiči, jsou šťastnější!

Rodina je základ života. Vždy se to říká, ale bohužel v současnosti se mnoho rodin rozbitých. Děti nemají oba rodiče a málokdy se vidí se svými prarodiči. V minulosti celé rodiny žili společně. Jistě to nebylo vždy jednoduché, ale jejich členové si byli velmi blízcí. Nyní málo rodin žije v jednom domě nebo na jednom pozemku. I přesto si mohou být velmi blízcí. Budete se divit, ale pro děti je to velmi důležité.

se.laowl.com

Zajímavá studie s 1600 dětmi

Vědci se zajímali o to, jaký vliv mají prarodiče na vývoj dětí. Dali dohromady 1500 dětí ve věku 11 až 16 let a profesorka Ann Buchanan zkoumala jejich vztahy. Ihned zjistila, že děti s matkami a prarodiči byly mnohem šťastnější než ty, které žily bez matky a nestýkaly se s babičkou a dědečkem. Na tom by nemělo být nic udivujícího, i když si to mnoho z nás neuvědomuje.

Hodně dospělých má problémy se svými rodiči a nemluví s nimi. To má velmi negativní dopad na jejich vlastní děti. Přítomnost starších osob v jejich životě je nesmírně důležitá pro vývoj, štěstí a může to silně ovlivnit také jejich dospělý život. Jestli chcete poskytnout dětem to nejlepší v životě, zajistěte jim pravidelné návštěvy u babičky dědečka.

Čtěte také: Co o vás a vašich blízkých prozradí tvar brady?

se.laowl.com

Výsledek výzkumu

Podle profesorky jsou děti šťastnější, protože úzké vztahy mezi matkami, prarodiči a vnoučaty slouží ke zmírnění dopadů negativních životních událostí, např. odloučení od rodičů. Další studie potvrzuje první výsledek výzkumu. Jen matky a prarodiče dokáží vychovat své děti tak, aby v budoucnosti dokázaly dobře vychovat vlastní děti.

Právě na vztahu s vlastními rodiči můžete dětem ukázat, co je síla rodina. Stabilita a pospolitost jim ukáže, jak by měly žít svůj život a založit vlastní rodinu. Nepodceňujte rodinné vazby. Pro vaše děti je to velmi důležité. Kamarádi ve škole nebo vaši kamarádi jim neposkytnou stejné kvality jako prarodiče. Jestli jsou stále naživu, zavolejte jim a domluvte s nimi návštěvu!

se.laowl.com

Zdroj: se.laowl.com