David Hampl
3 května, 2022
, ,

Vařená vejce jsou považované za potraviny, které jsou velmi vhodné pro zdravou snídani. Při pravidelné konzumaci podle speciální diety můžete zhubnout za dva měsíce i více než 10 kilogramů. Dieta obsahuje spoustu potravin na spalování tuků, které dávají dohromady chutné a zábavné pokrmy. Nezbytné je spolu s dietou pít dostatek vody.

Vajíčka každý den na snídani

Každý den byste měli začít konzumací vajec a během dne pak zkonzumovat malé porce libových bílkovin. Ty kromě vajec najdete v drůbežím masu a rybách. K tomu si můžete dopřát například grapefruit, brokolici, žampiony nebo špenát. A jak by měl přesně vypadat váš ideální dietní den podle této vajíčkové stravy?

Ke snídani si uvařte dvě vejce natvrdo a k nim snězte jeden celý grapefruit. K obědu si dejte brokolici v libovolné úpravě a polovinu smažených kuřecích prsou. K večeři snězte zelený salát a jednu porci ryby. Mezi jídly pijte dostatek čisté vody, alespoň dva litry denně. Vyhněte se alkoholu, který vás bude dehydratovat a do vašeho těla dostane spoustu toxinů.

Čemu se vyhnout?

Alkohol odstraňuje vodu z buněk a probouzí touhu po nezdravých potravinách. To pak vede k výraznému nárůstu hmotnosti. Také byste se měli vyhnout syceným nápojům a cukru. Pijte hodně zeleného čaje nebo čisté vody, které odstraní toxiny z těla a poskytnou mu dostatečnou hydrataci. Také se vyhýbejte smaženým jídlům ve větším množství a samozřejmě fast foodu nebo jiným nezdravým pokrmům.

Jezte hodně libových bílkovin. Obsah cukru a tuku omezte na minimum, ideálně tyto dvě složky úplně odstraňte. Pokud se vám ale kdykoliv během diety začne dělat nevolno nebo se objeví jiné obtíže, okamžitě přestaňte s užíváním a poraďte se s lékařem. Dieta je určená jen pro zcela zdravé jedince, je absolutně nevhodná pro děti a těhotné nebo kojící ženy. Pokud hodně sportujete, přizpůsobte množství jídla své denní aktivitě.

Zdroj: worldrecipes.eu

Sdílejte článek