Eliza je šťastná maminka, která se snaží každý den poskytnout své dceři nejlepší život, jaký si může přát. Její dcera se narodila se vzácnou poruchou. Rodiče ji milují nade vše, ale matka i dcera musí denně čelit diskriminaci a nechtěné empatii ze strany ostatních lidí. Eliza se snaží změnit pohled lidí na děti, které se narodily „jiné“. A podělila se o svůj příběh a odmítnutí, které její dcera zažila ihned po narození.

https://twice.hu/

Nejšťastnější okamžik života s nepříjemným překvapením

Eliza vždy chtěla mít dítě a její manžel si ho přál také. Když otěhotněla, byli velmi šťastní. A to jim vydrželo také po narození jejich dcery Belly. Rodiče byli plní lásky a nadšení, zatímco pro všechny ostatní přišel nepříjemný šok. Bella totiž nevypadala vůbec tak, jak předpokládali. Bella trpí syndromem Treacher Collins, který brání v tvorbě určitých kostí a tkání obličeje.

https://twice.hu/

Mamince se Bella narodila po 12 hodinách porodu. Když ji lékaři i tatínek poprvé uviděli, nikdo Elize negratuloval ke krásné, zdravé holčičce. Dokonce ani její manžel, na jehož tváři byl vidět strach. Myslel si ovšem, že je dítě v pořádku, protože se miminka rodí zmačkaná, takže mu nepřišlo divné, že má podivně tvarovaná ouška. Lékaři ale věděli, že je s dítětem něco špatně.

https://twice.hu/

Kontrola novorozence neprobíhala standardně

Po porodu vešlo do místnosti několik lidí, aby zkontrolovali novorozence. Nikdo neřekl ani slovo. Lékaři nakonec jen prohlásili, že holčička potřebuje zvláštní péči. V tu chvíli Eliza požádala o návštěvu dcery, protože ji ještě neviděla. Jakmile svou dceru viděla, přemohly ji emoce. Viděla, že je její dítě trochu jiné a chtěla mu dát jen obrovskou spoustu lásky a péče.

https://twice.hu/

Vůbec jí nezajímalo, že je její dcera jiná. Pořád je to její dítě a oba rodiče ji velmi milují. Eliza i její manžel se snaží každý den, aby měla jejich dcera co nejlepší život. A prosí ostatní, aby akceptovali děti se speciálními potřebami i jejich rodiče. Více ohleduplnosti od ostatních by mohl hodně zlepšit život mnoha lidí. Tyto děti ani jejich rodiče nepotřebují každý den slyšet, že je někdo lituje. To jim zajisté při péči o děti nepomůže.

https://twice.hu/

Zdroj: twice.hu

Sdílejte článek