Dívka porodila v 11 letech a její rodina netušila, že je těhotná

Ve 30. týdnu těhotenství došlo k šokujícímu porodu. Nejen, že přišel o 10 týdnů dříve, ale matkou byla 11letá dívka. Dívčina rodina o jejím těhotenství neměla tušení. Úřady ji zahájily vyšetřování. Jedná se samozřejmě o zneužití nezletilé, protože je dívka velmi mladá a nějakému postihu jistě neuniknou ani její rodiče za zanedbání péče o dítě.

Nejmladší maminka v Anglii

Porodní lékařkou byla doktorka Carol Cooperová, která řekla v rozhovoru pro magazín Sun: „Je to nejmladší maminka, o které jsem kdy slyšela. Dívky obvykle začínají pubertu kolem 11. roku, ale toto datum lze prodloužit z 8 na 14 let. Důležitou roli v tom může hrát i tělesná hmotnost.“ Tímto se maminka stala nejmladší maminkou v Anglii, protože překonala věk 12 let Tressy Middleton z roku 2006.

Rodina nevěděla, že je dívka těhotná

Podle zdroje blízkého rodině byl porod obrovským překvapením. Nikdo v její blízkosti (a ani samotná dívka) netušili, že je v jiném stavu. Naštěstí je dívka obklopena odborníky, kteří jí pomohli s předčasným porodem a starají se o maminku i dítě. Naštěstí jsou oba v pořádku, i když těhotenství a porod v tomto věku přináší velká rizika.

Čtěte také: Slyšeli jste už nový hit skupiny Kryštof, ve kterém zpíval i Karel Gott?

V tomto věku je těhotenství velkým zdravotním rizikem

„V případech, jako je tento, je mnohem větší šance, že se miminko narodí se správnou váhou, a dokonce se může zvýšit riziko předčasného porodu, preeklampsie nebo jiných infekcí,“ řekla doktorka Cooperová. „U jednoho z 2500 porodů se může stát, že matka dlouhou dobu ani neví, že je těhotná.“ Vzhledem k nízkému věku je pravděpodobné, že dívka netušila, co se s ní děje.

Co se teď stane?

Policie zahájila vyšetřování a zapojí se také úřad pro kontrolu péče o děti. Nyní bude důležité najít otce novorozeného dítěte a postavit ho před soud kvůli zneužití nezletilé osoby. Otázkou také bude, kdo bude dítě vychovávat, pečovat o něj a jak bude dívka dále studovat. Stále se nachází v režimu povinné školní docházky, takže se o miminko bude muset postarat její rodina. Anebo ho předat k adopci. Jak se situace vyřeší v rodině, není známé. A možná ani oni to zatím netuší.

Zdroj: tudasfaja.com