Tato dívka si ve svých třinácti letech myslela, že právě opálená kůže je moderní trend, o který by se měla snažit. A tak začala pravidelně chodit do solária na umělé opalování, aby si zachovala perfektně snědou pleť i přes zimní měsíce. Třináct let je na začátek chození do solária opravdu velmi brzy a dívka tak nebyla schopná domyslet důsledky svého jednání. Snědou pleť pojala jako symbol krásy, a proto chodila do solária tři dny v týdnu po dvaceti minutách.

Stupňující se závislost

To, že dívka chodila do solária nejprve třikrát týdně byl jen začátek. Závislost zesilovala a ona chodila do solária čím dál častěji. Interval chození do solária byl čím dál častější. Dívka rostla a dospěla do plnoletosti. Těsně před svou svatbou se chodila opalovat již opravdu velmi často. Tak často, že už to pro ni rozhodně nemohlo být zdravé. V té době se slunila pod umělým sluncem šest dní v týdnu. Uvnitř těla této dívky se v důsledku neustálých návštěv solária začala velmi tiše rozvíjet nemoc. Po dlouhé době se u ženy objevil na nose nepříjemný pupínek, který žena zaměnila za akné. Akné se však ženě ani po dlouhé době nepodařilo zaléčit, pupínek neustále rostl a rostl po několik týdnů, až se žena nakonec rozhodla navštívit lékaře a nechat si s léčbou pomoci. Pořád ještě šla k lékaři s tím, že se jedná pouze o tvrdohlavý pupínek akné. Diagnóza ji však zaskočila.

Diagnóza pupínku na nose

Vzhledem k tomu, že se údajný pupínek akné nedal doma vyléčit a pupínek neustále rostl, rozhodla se žena učinit správná čin a zašla požádat o pomoc svého lékaře. Rána se sice neustále hojila znovu a znovu, jenže pupínek pokaždé vyrostl nový. Ten nový byl vždy o něco větší než zahojený. V té době bylo ženě pouhých let a lékař ji diagnostikoval poměrně vážnou nemoc, rakovinu kůže. Ženě nezbylo nic jiného než si nechat kůži prolezlou rakovinou chirurgicky odstranit.

Žena proto podstoupila operaci, při které jí byla odstraněna nebezpečná kůže z nosu. Bohužel po ní zůstala nevzhledná kůže na obličeji, díky čemuž bylo nutné, aby mladá žena podstoupila ještě několik plastických operací, aby její obličej vypadal jako dříve. Bohužel si tak mladá a nezkušená dívka zadělala ve třinácti letech na problém, který se objevil v mladé dospělosti a táhnul se s ní velmi dlouho. Buďte proto opatrní a rozvážní ke svému zdraví.

Sdílejte článek