Ze všeho nejdříve musíte tělo zbavit přebytku soli, není to nic složitého a rozhodně si velmi pomůžete. Bohužel za těmito zdravotními problémy stojí především špatný metabolismus, který si neporadí s určitými látkami z potravy. Z tohoto důvodu se v těle tvoří velké množství kyseliny močové, která se ráda usazuje v kloubech. Nejčastěji se potíže objeví v kloubech na nohou, jako jsou palce a kolena, kotníky. Máme pro vás návod, jak si doma pomoci.

Jak přesně

Večer dejte jednu lžičku drceného bobkového listu do 300 mililitrů vody a vařte směs po dobu pěti minut. Po pěti minutách přelijte tekutinu do termosky a nechte louhovat do rána. Během celého dne pijte po doušcích, večer byste měli mít veškerou tekutinu vypitou. Každý večer stejným způsobem připravte další nápoj. 

Intenzita pití vavřínového výluhu

Vavřínový odvar pijte tři dny a poté si dejte jeden týden pauzu. Po týdnu opět tři dny pijte. Odstraníte tak kameny ze žlučníku a zmírníte množství kyseliny močové v těle. Pokud se chcete zbavit dny z kloubů u prstů, je třeba odvar pít po dobu dvou měsíců s týdenními přestávkami.

Další možný způsob, jak se zbavit zánětu v kloubech

Připravte si 96 procentní alkohol a pět velkých listů vavřínu. Umístěte listy do alkoholu a nechte po dobu jednoho týdne na tmavém místě vyluhovat. Poté směs protřepejte a přeceďte. Použití má více kroků. Nejdříve si napusťte lavor s teplou vodou a nasypte do něj půl šálku jedlé sody. Ponořte si nohy alespoň na patnáct minut a poté si natřete bolavá místa alkoholovou směsí a navlečte si ponožky. Tuto proceduru provádějte především večer před spaním. Buďte krásní, zdraví a plní elánu!

Varování

Tento přírodní lék neslouží k léčbě daného problému, ale jako podpora léčby. Pokud máte zdravotní potíže, nejdříve navštivte svého ošetřujícího lékaře, který určí, o jaké potíže přesně jde.  

Sdílejte článek