Dojemný příběh umírající Abby a jejích rodičů obletěl svět

Abby je deset let a už si nepamatuje na doby, kdy ji strašná nemoc netrápila. Byly ji pouze čtyři roky, když malé Abby diagnostikovali leukémii. Lékaři navíc uvedli, že existuje jen velmi malá pravděpodobnost, že se Abby uzdraví. Rodičům dávají pouze malé naděje, vzhledem k tomu, o jak závažné onemocnění se jedná. Abby má asi 20 % na to, aby se uzdravila a žila plnohodnotný život. Její rodiče jsou zdrceni.

Během šesti let musela Abby absolvovat nespočet vyšetření

Malá Abby, místo aby si užívala krásné dětství, jezdila po lékařích a nemocnicích. Různé testy, vyšetření, transplantace kostní dřeně, chemoterapie a radioterapie. Takové problémy musela řešit malá holčička, která by se nejraději proháněla venku s kamarádka, chodila do školky a do školy a užívala si života. Bohužel jí ale osud nepřál. Rodiče uvedli, že s ní jsou po celou dobu po jejím boku, protože vědí, že boj mohou kdykoliv prohrát. Dokonce řekli, že i kdyby Abby přežila, mohla by dostat tolik infekcí, že by nakonec stejně zemřela.

Na podzim roku 2013 se zdálo, že mají všechno za sebou. Abby začala chodit do školy, hrát fotbal, dostala se ke skautům a žila jako každé jiné dítě. Rakovina se ale vrátila za necelý rok a celá ta věc začala znovu. Tentokrát ale nemoc udeřila ještě více, protože se Abby nemohla vůbec hýbat a těžko se jí mluvilo.

Čtěte také: Vyděšené ženě v letadle pomohl naprosto cizí muž

Dostala další transplantaci kostní dřeně, ale její tělo už odmítlo cizí tkán a její stav se začal zhoršovat. Začaly ji selhávat ledviny, a její rodiče se mezitím připravovali na nejhorší. Abby byla velmi unavená, komunikovala s nimi jen hodinu denně.

Rodiče už připravovali pohřeb, ale Abby se nevzdala

Lékaři naznačovali, že již přišel čas se s Abby nadobro rozloučit. Rodiče na její smrt připravovali také její prarodiče, kteří se na vnučku přišli ještě naposledy podívat. Abbyini rodiče se pustili do nelehkého úkolu a zahájili přípravy na pohřeb. Koupili dokonce i rakev a přemýšleli, jakou hudbu malé Abby při její poslední cestě pustí. Rodiče se rozhodli, že chtějí mít dceru u sebe. Abby tak odpojili od dialyzačních přístrojů a odvezli ji domu. Lékaři odhadovali, že nepřežije 48 hodin.

Rodiče již byli zoufalí a opravdu se smiřovali s tím, že malou Abby už nikdy neuvidí. Nakonec se ale stalo něco opravdu úžasného a neuvěřitelného – malá Abby se probudila a řekla: „Mám tolik práce, co musím udělat.“ Rodiče na ní jen nevěřícně koukali. Nikdo si nedokázal představit, co se poté dělo.

Abby, její rodina i lékaři nedůvěřivě sledovali, co se s malou bojovnicí děje. Koukali na to, jak holčička sílí, začíná znovu chodit a celé měsíce bojuje o to, aby mohla normálně žít. Lékaři přiznali, že netuší, jak se dokázala, tak rychle zase vzchopit. Její onkolog řekl, že pokud to takto bude pokračovat, budou lékaři vypadat jako blázni.