Dokážete za 10 vteřin najít štěně na fotografii?

Online hádanky a optické klamy jsou velmi zajímavé a trénují váš mozek. Dnes se podíváme na jednu fotografii, která vám může zamotat hlavu. Nachází se na ní pes, ale na první pohled ho zaručeně neuvidíte. Jestli ho najdete, budete lepší než 90 procent uživatelů na internetu. Hlavně, když se vám podaří najít roztomilé štěně do 10 vteřin. Jestli se vám to podaří, jste doopravdy dobří!

jpost.com

Proč zkoušet online hádanky?

Podle odborníků je velmi důležité trénovat mozek v každém věku. Tyto obrázky nebo fotografie nejsou dobré pouze pro starší generace, ale ideální jsou pro všechny. Efektivně a velmi jednoduše tak budete trénovat svůj mozek, postřeh i zrak. Není na tom přitom nic složitého a dokáže to každý. Není to ale jediná možnost, jak zlepšovat své kognitivní funkce.

Jestli chcete snížit vzniku Alzheimerovy choroby, Parkinsonovy choroby nebo demence v pozdějším věku, měli byste svůj mozek neustále cvičit. Je to sval, který to potřebuje stejně jako ostatní svaly v těle. Ideálním cvičením je čtení, křížovky nebo tyto online hádanky. Stejně dobře vám ale pomůže také skládání puzzle nebo hraní společenských her.

Čtěte také: Dlaně o nás prozradí více, než si myslíme

Podzimní fotografie zamotala všem hlavu

Někdo na procházce podzimním parkem vyfotil vtipný snímek. Je na něm obrovská hromada listí, ve které se skrývá krásný pejsek. Vzhledem k tomu, že má pes prakticky stejné zbarvení jako listí, je velmi těžké ho najít. Soustřeďte se na hromadu listí a jistě ho najdete. Možná vám to ale bude chvíli trvat. Do 10 vteřin ho totiž najde jen 10 % uživatelů, kteří tento test vyzkoušeli.

jpost.com

Kde se pes nachází? Máte-li problém s nalezením domácího mazlíčka, poradíme vám. Dobře se podívejte na levou stranu fotky. Pes se nachází asi uprostřed těsně pod betonovou zídkou. Má hnědé a bílé zbarvení, takže doopravdy téměř není vidět. Při troše štěstí se vám ho rozhodně podaří odhalit. Vidíte ho?

Zdroj: jpost.com