Doktor hraje na ukulele pro nemocnou dívku. Její reakce je nádherná

Všichni se někdy u lékaře cítíme nervózní a nevíme, co dělat. U dětí je to ještě horší, protože vůbec netuší, co je za chvilku čeká. Někteří rodiče s dětmi prochází velmi těžkými časy při vyšetření i léčbě. Rodiče, kteří mají doma děti s rakovinou, vám to jistě potvrdí. Podobným případem je i malá dívenka, která se léčí z rakoviny. Její lékař má jedinečnou metodu, jak dítě uklidnit.

Někdy vše, co potřebujete, je hudba

Lékař z Brazílie předvedl, jak vytvořit chvilku každodenní magie ve velmi obtížné situaci. Dr. Paulo Martins z Hospital das Clinicas v Ribeirao Preto v brazilském Sao Paulu často vytahuje své ukulele, aby rozveselil své pacienty. Mezi jeho pacienty patří také děti, které trpí onkologickými nemocemi.

https://www.pexels.com/

Na YouTube se objevilo video, na kterém lékař hraje na ukulele, zpívá a jeho malá pacientka vesele tancuje. Malá dívenka trpí vzácným onemocněním s názvem histiocytóza. Jedná se o onemocnění způsobené nadbytkem bílých krvinek, které se jmenují histiocyty. Ty se mohou shlukovat a napadnout kůži, kosti, játra, slezinu, dásně, plíce, oči, uši nebo centrální nervový systém.

Čtěte také: Češi, tohle je pro vás! Obří polský obchod otevřel v Česku a mění všechno. Zboží za hubičku, konečně!

Šťastné dítě v těžkých časech

Malá dívenka, kterou můžete vidět na videu, se jmenuje Sophia. Lékař tehdy procházel onkologickým oddělením a hrál pro starší pacienty. Jakmile ho Sophia slyšela, musela se přidat. Dr. Martins potom zahrál jednu píseň jen pro ni. Holčička z toho měla takovou radost, že začala na hudbu okamžitě tančit a poskakovat, i když byla připojená na kapačky.

Je nádherné vidět, že i takto nemocné dítě se může během pár vteřin radovat z naprosté maličkosti. Hudba je zázračným lékem, který dokáže pomoci každému z nás v náročných situacích. Tato malá dívenka je jasným důkazem toho, že se můžete radovat ze života a hudby i ve chvíli, kdy by ostatní plakali a stěžovali si na svou situaci. Děti jsou jedinečné bytosti, od kterých bychom se někdy měli učit.

Zdroj: sosialnytt.com