Domácí prostředky, díky kterým se zbavíte kašle

V důsledku blížící se zimy nám přibývají zdravotní problémy, jako jsou chřipka a kašel. Díky chladnému vzduchu je stále více lidí vystaveno chorobám dýchacích cest, mezi ně patří i bronchitida. Lidé s bronchitidou trpí kašlem, který je často doprovázen vykašláváním žlutého až zeleného hlenu. Mezi další příznaky patří dýchací potíže, bolest v krku a rýma.

Lidé, kteří trpí respiračními infekcemi, by se měli vyhýbat všemu, co dráždí plíce a hrdlo, tedy chemikáliím, prachu a znečištěnému ovzduší.

Bronchidita je nepříjemný stav, ale existuje několik domácích prostředků, díky kterým ji můžeme léčit a zmírnit její nepříjemné příznaky.

Čtěte také: Pozor na slabé krevní cévy. Zaměřte se na jejich posílení

1. Odpočinek

Vaše tělo vám obvykle říká, kdy je potřeba zastavit a odpočinout si. Když onemocníte, říká si o to dvojnásobně. Poslouchejte pocity svého těla, může to být nejlepším lékem k uzdravení.

2. Hydratace

Je všeobecně známo, že dospělý člověk by měl vypít alespoň 1,5 litru vody denně. Pokud trpíte silným kašlem nebo infekcí dýchacích cest, je obzvláště důležité pamatovat na to, aby bylo vaše tělo hydratované, protože tekutiny rozpouštějí hlen.

Obzvláště zařaďte:

  • čerstvé ovocné džusy
  • bylinné čaje
  • polévky

3. Solný roztok

Kloktání slanou vodou může pomoci uvolnit a zbavit se části hlenu, který způsobuje dráždivý kašel. Je vhodné solný roztok použít několikrát během dne. Roztok vždy vykloktejte a vyplivněte.

4. Med

Přidejte si čajovou lžičku medu do horkého šálku čaje, pomůže vám zmírnit kašel. Med je nejen chutný, ale také zklidňuje bolest v krku.

5. Olej z oregana

Tento účinný olej velmi pomáhá při bolestech žaludku a zubů. Může se také použít k léčbě bronchitidy podáním několika kapek oleje do úst.

6. Eukalyptový olej

Léčivé síly tohoto oleje pomáhají nejen našemu imunitnímu systému, ale mají také protizánětlivé vlastnosti. Proto je eukalyptový olej vhodný k potlačení kašle. Do vroucí vody přidejte několik kapek oleje a poté vdechněte vodní páru.

7. Česnek

Česnek je přírodní antibiotikum a studie provedené v roce 2016 ukázala, že může účinně pomoci zastavit respirační infekce. Pokud vám však česnek nechutná, nezoufejte, můžete si ho vzít i ve formě kapsle.

Tyto účinné a snadné triky můžete bez obav sdílet se svými přáteli – jsou to přírodní a levné pomůcky!