Druhou bradu odstraní jednoduché cvičení s jazykem

Říká se, že ženy zrají jako víno. Obzvláště, pokud vědí, jak se o sebe starat se zvyšujícím se věkem. Bez ohledu na genetiku totiž svaly a kůže začnou dříve či později ochabovat a kazit proporce obličeje. Jedním z nejčastějších problémů je výskyt „druhé brady“, která vypadá jako pás povislé kůže mezi bradou a krkem. Jak rysy obličeje zpevnit i bez pomoci plastických chirurgů? Pomocí domácího cvičení.

https://sovkusom.ru/

Na vině je ochabnutí svalů

Vznik druhé brady ve vyšším věku není podmíněn nadváhou, ale právě ochabováním obličejových svalů a hyoidní kost, která se nachází v přední části krku mezi dolní čelistí a hrtanem. Existuje jedno velmi účinné cvičení navržené speciálně pro její eliminaci. Během chvilky vám pomůže dosáhnout požadovaných výsledků.

Když jsme mladí a napětí svalů a kůže je na dobré úrovni, hyoidní kost funguje tak, jak má. Jako jediná není připojená k ostatním kostem našeho těla. Svaly procházejí podél oblasti brady a jsou v podstatě připevněné ke kostnímu výběžku. Postupujícím věkem svalstvo slábne a postavení kosti se může měnit.

Čtěte také: Kolik hodin spánku potřebuje každý z nás pro pevné zdraví?

https://sovkusom.ru/

Vliv může mít i nesprávné držení těla

Tyto změny jsou možné i v mladším věku, pokud například člověk často čte vleže a nehlídá si svůj postoj, případně dlouho mluví do telefonu se sklopenou hlavou. Dříve byla taková deformace typická pro houslisty a klavíristy, kteří dlouhé hodiny drží tělo v jedné nepřirozené poloze. V takovém případě nepomůže ani hubnutí – ačkoliv tuk z brady zmizí, kůže zůstane povislá. Nejúčinnějším řešením je samozřejmě plastická operace, avšak velmi účinné je také zvednutí hyoidní kosti na předchozí úroveň.

Pokud stav neřešíme včas, rysy obličeje budou čím dál tím více deformované a v pozdější fázi už by nemusela být náprava možná. Pokud jste se rozhodli vrátit obličeji jeho bývalé kontury, provádějte jednoduché cvičení. Budete potřebovat zrcadlo, které vám usnadní správné provedení cviků. Podívejte se do zrcadla, narovnejte ramena a držte záda vzpřímeně.

https://sovkusom.ru/

Jak cvičení provádět?

Otevřete ústa, uvolněte rty a vyplázněte jazyk dopředu a do strany kolmo k bradě. Poté ohněte jeho špičku a stiskněte horní ret. Vydržte v této pozici jednu vteřinu a opakujte sedmkrát až desetkrát za sebou. Poté si dejte pauzu a vystřídejte strany. Pro prevenci ochabnutí svalů stačí cvik provádět dvakrát týdně. Pokud už na sobě pozorujete ochablé kontury obličeje, cvičte třikrát až čtyřikrát týdně. Pokud už je problém hodně znatelný, pak cvičte pětkrát až šestkrát týdně.

Je nesmírně důležité hlídat správnost cvičení, proto je nutné stát při něj před zrcadlem. Sledujte, zda se kolem úst tvoří malé vrásky. To znamená, že stahujete rty a cvik provádíte správně. Jazyk musíte vytáhnout co nejvíc dopředu, nesnažte se ho tlačit nahoru. Znali jste tento jednoduchá způsob zpevnění obličeje? Pokud ne, je nejvyšší čas ho vyzkoušet.

https://sovkusom.ru/

Zdroj: sovkusom.ru