Důchodci přijdou o zajímavý příspěvek na penzijním připojištění nebo spoření

Stát přispívá na mnoho finančních produktů, včetně penzijního připojištění a doplňkového penzijního spoření. To můžete mít i v případě, že jste již v důchodu. A právě v případě seniorů chce stát tento příspěvek zrušit. Jedná se sice pouze o 230 Kč za měsíc, ale pro stát je to obrovská částka, kterou mohou ušetřit a nechat ve státním rozpočtu.

Stát to stojí příliš mnoho peněz

Na první pohled je částka 230 Kč měsíčně pro jednotlivce velmi malá. Ve skutečnosti se ale jedná o obrovské peníze pro stát, protože tento příspěvek vyplácí nejen mladším jedincům, ale také lidem v důchodu. A právě to by nyní mělo přestat. Podle Ministerstva financí nedává smysl, že podporu berou i lidé, kteří jsou v důchodu, když se jedná o spoření na důchod.

Z tohoto důvodu by se měly podmínky upravit tak, aby státní příspěvek mohli čerpat pouze lidé mladí 65 let, kteří nečerpají starobní důchod. To znamená, že všichni senioři s tímto typem spoření již nebudou dostávat žádnou státní podporu a přijdou až o 230 korun měsíčně. Není to příliš mnoho peněz, ale státnímu rozpočtu se hodně uleví.

Čtěte také: Lidl přestane prodávat velmi oblíbenou značku sladkostí!

shutterstock.com

Mnoho lidí tento systém zneužívalo pro své dobro

Důležité je, že musíte splnit obě podmínky najednou. To znamená, že nebudete příspěvek pobírat v případě, že jste starší 65 let nebo pobíráte starobní důchod. To platí i pro jedince, kteří jsou v důchodu od 63 let nebo dříve. Pro všechny důchodce tak tyto produkty naprosto ztratí význam a je logické, že mnoho z nich si je zruší.

Tento finanční produkt ani nebyl určen k tomu, aby se využíval během důchodu. Jde o šanci, jak si můžete během aktivního věku našetřit peníze na důchod, abyste měli rezervu. Jakmile se do penze dostanete, měl by být tento produkt automaticky vyplacen a zrušen. A právě toho chce stát docílit tím, že zruší státní příspěvek pro jedince ve starobním důchodu nebo starší 65 let.

Zdroj: mix24.cz