Dvanáctiletý chlapec překvapil svým hraním na klavír na nádraží. Na přání vystřihl Bohemian Rhapsody jako profík!

Každý se jistě s klavíry umístěnými na různých veřejných místech již setkal. Někdy zdobí nádražní nebo letištní halu, jindy je k potěše nakupujících v obchodním centru. Ať stojí kdekoli, vždy přitahuje pozornost veřejnost. Oprávněně, protože vždy se objeví někdo, kdo umí hrát naprosto parádně a bez jakýchkoli okázalostí vystřihne známou píseň, se kterou by měli potíže i profesionální hudebníci. To byl i případ klavíru v Londýně na mezinárodním nádraží St Pancras.

Mladý talentovaný klavírista

Co si asi myslí okolo stojící, když ke klavíru přistoupí drobný dvanáctiletý chlapec? Cole Lam na profíka rozhodně nevypadá. Hubený a sympatický chlapec se zdá, že zahraje některou ze skladeb, které se učí v hudebních školách při kurzech hry na klavír. Ale v tomto případě se všichni šeredně mýlí, Cole je totiž mladou hvězdou, o které ještě všichni uslyší. I přes svůj nízký věk je totiž velmi nadaným pianistou.

Bohemian Rhapsody? Jasně!

Když se tedy Cole zeptá, co by chtěli čekající lidé na vlak slyšet, nikoho nenapadne říci nahlas nějakou složitou skladbu. Tedy až na postaršího muže v košili, který na výzvu vyřkne jednu z nejtěžších písniček vůbec. Bohemian Rhapsody od skupiny Queen je skladba, na které si vylámou pověstné „zuby“ i profíci a velmi zkušení hráči na klavír. Ale Cole? Ten se s výzvou popasoval opravdu originálně a po svém.

Čtěte také: Kdo budou soutěžící v Survivoru? Máme nové informace!

Nevěřící zástupy posluchačů

Chlapec totiž souhlasí, usadí se na stoličku, soustředění doprovází zavřené oči. Pak Cole spustí neskutečnou smršť úžasných tónů. V ten okamžik nenechá nikoho na pochybách, že patří mezi nejlepší. Něco tak krásného se jen tak na nádraží neslyší, dav se dostává do varu a po skončení skladby všichni touží po tom, aby Cole hrál dál. Je vůbec možné, že by chlapec měl ve svých dvanácti letech takový talent? Cole je známý nejen svým talentem, ale také pílí, kdy každodenně cvičí několik hodin.