Věděli jste o tom, že se dá určit člověk, který má vyšší pravděpodobnost, že prodělá infarkt, než jiní lidé? Stejně tak, jako se dá pomocí rodinné anamnézy odhalit člověk, který je více náchylný k rakovinovému onemocnění, existují také určité projevy lidského těla, které dokáží ukázat na člověka, u kterého je vyšší pravděpodobnost prodělání infarktu. Patříte zrovna vy mezi osoby s nižší nebo vyšší pravděpodobností prodělání infarktu? To zjistíte po dočtení tohoto článku.

Faktory na rukou, které určují vyšší pravděpodobnost

Jedním z těchto ukazatelů je právě délka prsteníčku a stav vašich nehtů. I podle takto obyčejných faktorů je poměrně snadné určit, které osoby jsou náchylnější k prodělání infarktu. Prsteníček je obvykle o něco kratší než ukazováček, to je normální. Ovšem pokud je prsteníček výrazně menší, už to značí o vyšší náchylnosti k srdečním onemocněním a dalším problémům. Délka prsteníčku totiž velmi souvisí s množstvím hormonu testosteronu, které se do děla plodu dostalo v břiše matky, a právě hormonální systém úzce souvisí se zdravím srdce a krevního oběhu.

Všímat byste si neměli jen délky prstů, ale také stavu vašich nehtů. Jedná se o další z velmi dávno známých ukazatelů. Pokud se vám na nehtech začnou tvořit bílé skvrny, je jasné, že potřebujete doplnit vápník. A stejně tak, když vaše nehty začnou měnit tvar, přesněji řečeno, začnou se zakulacovat, měli byste zbystřit, jelikož právě tento jev značí problém s cévami. Základem vzniku infarktu je právě problém, který se utváří kolem cév.

Problémy v ústní dutině: zánět a špatný dech

Pokud se potýkáte s problémy v ústní dutině, i v tomto případě je z hlediska možnosti infarktu na místě obezřetnost. Jakékoli záněty, které v dutině ústní řešíte, jednoznačně souvisí právě s krevními cévami. Pokud se zánět rozvede po těle či se v krevních cévách stane něco jiného, zvyšuje se tak riziko infarktu, které s vážností problému stoupá. Ať už vás tedy trápí jakýkoli zánětlivý problém v dutině ústní, měli byste se co nejrychleji spojit se svým stomatologickým lékařem, který vám pomůže se správnou léčbou tak, aby k tomuto riziku infarktu nedošlo. Neexistuje žádná lepší rada, než je dodržení prevence. Pokud si tedy nejste jistí, alespoň svému zubnímu lékaři zavolejte a ujistěte se, že jednáte správně a není třeba jej navštívit.

Dalším ukazatelem, který úzce souvisí s dutinou ústní, je také zápach, který se z ní line. I pokud řešíte tento problém, byste měli být, co se týká infarktu, pozorní. Je velmi známo, že právě onemocnění zubů, dásní a srdeční onemocnění spolu úzce souvisí. Ještě aby ne, když mají jednu klíčovou věc, která všechny tyto jevy spojuje, a tou je krev. Kvůli zápachu z úst nemusíte chodit k zubaři, můžete jen zajít do nejbližší lékárny a poradit se s lékárníkem.

Sdílejte článek