Felix Slováček je rozhořčený! Úplně opomenuli jeho zásluhy! Přitom to byl on, kdo položil základy Ivetiny kariéry!

Nedávno uvedený seriál „Iveta“ mapuje životní osudy slavné české zpěvačky Ivety Bartošové, od počátků její kariéry až po tragický konec. Tento dokumentární projekt se zaměřuje na klíčové události a osoby, které zásadně ovlivnily její profesní i osobní život. Nicméně, jednomu z jejích blízkých spolupracovníků a přátel se v tomto seriálu nedostalo patřičného uznání – saxofonistovi Felixu Slováčkovi. Tento uznávaný hudebník se cítí oprávněně dotčený, že jeho významný přínos k rozvoji Ivetiných začátků byl v seriálu opomenutý.

Začátky spolupráce Felixe Slováčka a Ivety Bartošové

Felix Slováček byl jednou z klíčových postav, která pomohla nastartovat úspěšnou kariéru Ivety Bartošové. Saxofonista vzpomíná, že to bylo v roce 1984, kdy s jeho dramaturgem Petrem Sepešim přivezli mladou zpěvačku z festivalu v Jihlavě přímo do Československého rozhlasu, kde Slováček působil jako šéf orchestru. Zde společně nahrávali desku duetů Knoflíky lásky, která se stala obrovským hitem. Tato spolupráce tak položila základy Ivetiných hudebních začátků a výrazně přispěla k jejímu vzestupu na výsluní československé hudební scény.

Myslím, že to bylo v roce 1984, když jsme ji s mým dramaturgem v Československém rozhlase, kde jsem byl šéfem orchestru, přivezli z festivalu v Jihlavě. S Petrem Sepešim jsme jim u nás natočili desku duetů Knoflíky lásky. To byla tenkrát bomba. A přiznám si, že mě mrzí, že to autoři seriálu o Ivetě nezmínili, kde to vlastně začalo, a vynechali mě.

Slováčkovo rozhořčení nad opomenutím v seriálu

I přes tuto zásadní roli, kterou Felix Slováček sehrál v kariéře Ivety Bartošové, tvůrci seriálu „Iveta“ se rozhodli jeho postavu v projektu zcela vynechat. Saxofonista se nad tímto krokem cítí oprávněně rozhořčený a nechápe, proč jeho příspěvek k Ivetiným úspěchům nebyl v dokumentární sérii vůbec zmíněný. Vždyť on sám byl s Bartošovou spjat už od samých počátků její hudební dráhy a jeho přínos k jejímu vzestupu byl naprosto klíčový.

Facebook

Slováčkovo celoživotní pouto s Ivetou Bartošovou

Je třeba zdůraznit, že Felix Slováček a Iveta Bartošová udržovali blízký vztah po celou dobu její kariéry. Felix byl nejen klíčovou postavou na samém počátku jejího hudebního vzestupu, ale zůstal jí věrným přítelem až do tragického konce. Jejich pouto přetrvávalo i poté, co Bartošová ukončila svou pěveckou dráhu a bojovala s osobními problémy. Slováček stál vždy při ní a snažil se jí pomoci, čímž dokazoval, že jejich vztah překračoval pouhé profesní hranice.

Zdroj: Ahaonline.cz