Gondíkův syn Theodor bojoval o život, selhalo mu srdce i plíce. Týden byl na přístrojích! Dnes přišli poděkovat lékařům do nemocnice!

Syn populárního českého moderátora a herce Dalibora Gondíka, Theodor, se loni ocitl v náročné zdravotní situaci, kdy musel být na více než týden připojený na mimotělní krevní oběh. Celá událost otřásla nejen rodinou Gondíků, ale také širokou veřejností, která sledovala vývoj Theodorova stavu s napětím a obavami.

Přestože Dalibor Gondík a jeho blízcí prožívali jedno z nejtěžších období svého života, našli sílu poděkovat zdravotnickému personálu, který se o Theodora obětavě staral. Gondíkův syn, nyní už plně zdravý, se pravidelně vrací do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde mu zachránili život, aby vyjádřil vděčnost lékařům a sestřičkám.

Theodorovo náhlé zhoršení zdravotního stavu

Před rokem se Theodor Gondík ocitl v ohrožení života. Mladý muž byl náhle hospitalizován ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, kde musel být připojený na mimotělní krevní oběh.

Čtěte také: Zázvorový čaj dle receptu staré kořenářky: Čistí játra

Přesné informace o Theodorových zdravotních potížích, které vedly k tomuto dramatickému stavu, nebyly veřejně známé. Nemocnice pouze oznámila, že Theodor bojoval o život více než týden a musel být po dobu deseti dní připojen na přístroj ECMO, zajišťující mimotělní oběh krve.

Facebook

Zdravotníci zachránili Theodorův život

Theodor bojoval o život a jeho stav byl kritický, lékaři a sestry z II. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se o něj obětavě starali. Jejich odborná a včasná péče se ukázala jaké zásadní pro jeho záchranu.

Nemocnice informovala o této mimořádné situaci prostřednictvím svých sociálních sítí. Veřejnost se tak mohla seznámit s dramatickým příběhem a ocenit práci zdravotnického personálu, který v náročných podmínkách dokázal zachránit jeho život.

Přesně po roce od této události se Theodor společně se svým otcem Daliborem Gondíkem vrátil do nemocnice, aby osobně poděkoval lékařům a sestrám, kteří mu v kritické chvíli zachránili život. Toto gesto vyjádřilo hlubokou vděčnost rodiny za zázračné uzdravení mladého muže.

Facebook

„Cítil jsem se tady jako doma“

Při návštěvě nemocnice po roce od své záchrany Theodor zhodnotil svůj náročný pobyt na klinice slovy: „Celou dobu jsem se tady cítil jako doma. Vlastně možná trochu líp, protože všichni splnili moje přání, kdykoli bylo potřeba.

Tato slova vypovídají o nesmírné péči a laskavém přístupu zdravotnického personálu, který se Theodorovi věnoval s maximálním nasazením. Theodorův otec Dalibor a jeho teta, herečka Adéla Gondíková, ho při této návštěvě doprovázeli. Společně tak vyjádřili vděčnost všem, kteří se podíleli na záchraně Theodorova života a jeho uzdravení.

Facebook

Mimotělní oběh krve

Klíčovou roli v záchraně Theodora Gondíka sehrál přístroj ECMO, zajišťující mimotělní oběh krve. Toto moderní medicínské zařízení umožnilo udržet mladého muže při životě, když jeho vlastní srdce a plíce selhávaly. Přístroj ECMO, známý jako extrakorporální membránová oxygenace, dočasně nahradil funkci Theodorova srdce a plic. Tím mu umožnil překonat kritickou fázi a získat čas pro uzdravení.

Bez včasného a profesionálního nasazení přístroje ECMO by Theodor pravděpodobně svůj boj o život nezvládl. Tato špičková technologie, v kombinaci s vynikající lékařskou péčí, se tak stala klíčovým faktorem, který umožnil Theodorovo zázračné uzdravení.

Zdroj: Cnn.iprima.cz