Gymnastka s Downovým syndromem se stala úžasnou modelkou!

Sledovat výkony profesionálních gymnastek je přímo hypnotizující. Jejich jemné, ladné pohyby a bezchybná akrobacie nám berou dech. Často vůbec netušíme, jak jsou takové pohyby možné. Chelsea Werner dokázala, že ani handicap není žádnou překážkou a stala se čtyřnásobnou mistryní v gymnastice.

https://pl.newsner.com/

Gymnastika byl její sen i léčba

Chelsea se narodila s Downovým syndromem. Jedním z příznakem tohoto stavu je také nízký svalový tonus, který se dívka snažila posilovat pomocí gymnastiky. O čtyři roky později se tato jedinečná mladá žena dostala na olympiádu! Gymnastika je velmi náročná i pro zdravé jedince, ale Chelsea všem dokázala, že postižení není žádným problémem, když něco hodně chcete.

https://pl.newsner.com/

Rodina ji vždy podporovala

Rodiče dívky vždy viděli, jak ji přitahuje gymnastika. Začali proto hledat trenéra, který by ji dokázal dostat na nejvyšší možnou úroveň. Díky tomu se seznámili s Dawn Pombo, která viděla v Chelsea obrovský potenciál. Společně proto začaly pracovat na uskutečnění jejích snů. Začátky byly samozřejmě těžké, protože Chelsea při tréninku hodně bolelo břicho.

Čtěte také: Ředitel České televize Jan Souček poprvé ukázal svého přítele na veřejnosti! Jsou spolu již 15 let!

https://pl.newsner.com/

Navíc nedokázala ani přejít přes kladinu. Ani jedna to nevzdávala a Chelsea nakonec trénovala 16 hodin denně. Pompo ji cvičila stejně jako ostatní gymnastky ve své kariéře. Viděla v ní potenciál a věřila, že z dívky bude profesionální sportovkyně. A to se jí také splnilo. Navíc to trvalo pouhé čtyři roky, což se zdá jako neuvěřitelně krátká doba.

https://pl.newsner.com/

Kariéra v modelingu

Chelsea se v současnosti hodně věnuje modelingu. Jde o další bod ve svém životě, který by si chtěla splnit. Je to pro ni velká výzva, ale nevzdává se. Její píle a vytrvalost se vyplatila. Objevila se na obálce časopisu The Vogue a chodila na týdnu módy pro velké, celosvětové značky oblečení. Mnoho lidí na ni hledí s obdivem. Všichni bychom si z ní měli vzít příklad. Nikdo z nás nesmí ztrácet naději a maximálně pracovat na svých snech!

https://pl.newsner.com/

Zdroj: pl.newsner.com