Herec Jan Potměšil čelí zdravotním problémům se srdcem!

V poslední době se v médiích objevila zpráva o výrazné změně vzhledu Jana Potměšila, sedmapadesátiletého herce. Je známý zejména svou rolí Jíry v oblíbené pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Jeho proměna je tolik nápadná, že při nedávné veřejné akci nebylo možné ji přehlédnout. Dříve plné kontury obličeje a patrné zaoblení břicha ustoupily a herec nyní působí velmi pohuble.

Problémy se zdravím

Tuto významnou proměnu lze připsat vážným zdravotním komplikacím, se kterými se herec v nedávné době potýkal. Podle vyjádření jeho manželky Radky Potměšilové pro deník Aha! se Potměšil v závěru minulého roku setkal s problémy se srdcem. Tyto problémy nakonec vyústily v operaci v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). V současnosti je herec ve fázi rekonvalescence a snaží se postupně vrátit do běžného pracovního rytmu. To zahrnuje docházení na pravidelné lékařské kontroly.

Vážná nehoda

Nejen nedávné zdravotní obtíže, ale i tragická událost z roku 1989 poznamenaly životní příběh Potměšila. Když byl na vrcholu své herecké kariéry, vážná nehoda ho připravila o schopnost chodit. Herec od té doby používá invalidní vozík. Přesto se mu podařilo překonat tuto životní zkoušku a znovu se vrátit k herectví, což považuje za své životní poslání.

Čtěte také: Americký novinář zemřel při natáčení prchajících obyvatel Irpině, během života získal řadu významných ocenění

View this post on Instagram

A post shared by Daniela Drtinová & Martin Veselovský (@dvtv)

„Byl to malý velký zázrak, že jsem přežil. V nemocnicích jsem strávil dlouhé měsíce, ale po celou dobu jsem měl u sebe diář s plánovanými zkouškami a představeními na dva roky dopředu,“ sdílel Potměšil se svými obdivovateli.

Výstava

Jednou z nedávných příležitostí, kdy se Jan Potměšil objevil ve veřejném prostoru, bylo zahájení výstavy „Všemi smysly“ v Pražské botanické zahradě, která nese podtitul „Za kořením a slávou“. Herec se stal spolupatronem této výstavy společně s nevidomou zpěvačkou a klavíristkou Ráchel Skleničkovou. Tato akce přilákala pozornost nejen díky svému kulturnímu přínosu, ale i proto, že představovala jednu z mála příležitostí, kdy se Potměšil ukázal veřejnosti po své náročné rekonvalescenci.