Hlavní příznaky srdečního infarktu, které musíte znát!

Podle odborníků má asi polovina lidí před srdečním infarktem příznaky již několik dní předem, ale nemají o tom tušení. Mezi hlavní příznaky, na které si musíte dávat pozor, je bolest na hrudi, dušnost, závratě, mdloby nebo bušení srdce. Tyto příznaky se mohou objevit pár dnů i pár týdnů před samotným infarktem. Tělo vám tím dává možnost, abyste zašli včas k lékaři.

https://www.newsitamea.gr/

Varovné příznaky infarktu, které nesmíte ignorovat

V případě samotného srdečního infarktu musíte myslet na několik základních příznaků. Podle nich poznáte, že máte okamžitě zavolat záchrannou službu. Jestli máte silnou bolest na hrudi spojenou s pocením a bušením srdce, musíte vyhledat okamžitě lékaře. Objevit se může také pocit bodnutí, bolest nebo slabost. Necitlivost v paži, zádech, krku, čelisti nebo bolest břicha také signalizují infarkt.

https://www.newsitamea.gr/

Příznaky, které se mohou objevit několik dní před infarktem

Bolest na hrudi je známým příznakem. V některých případech může trvat jen několik minut a potom se ztratí. Po nějaké době se ale objeví znovu. Intenzivnější bolest ve středu hrudníku, která trvá asi 30 vteřin a nesnižuje se odpočinkem, by vás měla upozornit na blížící se nebezpečí. Velmi častým příznakem je také kašel, protože se v plicích hromadí tekutina.

https://www.newsitamea.gr/

Závratě nebo úzkosti jsou také velmi časté, a to již několik dnů před infarktem. Úzkost se může dostavit, protože tělo zažívá pocit blízké smrti. Velmi běžná je také únava. Tělo musí vynaložit mnohem větší úsilí na pumpování krve do srdce i do mozku. To ho velmi unaví. Nevolnost, zvracení nebo nedostatek chuti k jídlu může být také příznakem infarktu, jestli provází i další příznaky.

https://www.newsitamea.gr/

Další příznaky, které vám dají čas na záchranu

Bolet vás nemusí jen hrudník, ale také jiné části těla. Nejčastější je bolest v jedné nebo obou pažích, krku, zádech, čelisti nebo žaludku. Muži většinou hlásí bolest v levé paži, ženy obvykle cítí bolest v obou pažích. Dušnost, pocení nebo bušení srdce vás také mají upozornit, že se ve vašem tělem děje něco špatného. Neměli byste proto žádný ž těchto příznaků ignorovat.

Zdroj: newsitamea.gr