Hlavní příznaky, že jste citliví na lepek

Lepek je v posledních letech jedním z největších strašáků pro všechny alergiky. Právě tato látka způsobuje pro mnoho lidí velký problém. Mnoho lidí ale vůbec netuší, že tento problém mají Příznaky jsou mnohdy tak jemné, že je téměř nepoznáte. Navíc jsou velmi odlišné od klasických projevů alergie. Proto si na ně musíte dávat pozor a při jejich pozorování změnit svůj jídelníček. A pochopitelně se také poradit s lékařem.

Pixabay

Úzkosti a deprese

Vědci zjistili, že úzkosti a deprese jsou mnohdy příznakem pro nesnášenlivost na lepek. Objevit se mohou již během puberty. Právě v tomto období totiž citlivost na lepek způsobí, že se sníží hladina tryptofanu a pozitivní nálada ze života zmizí. Zažít to ale můžete i během dospělosti. Jestli máte najednou negativní pocity, nemusí to být jen příznakem duševní nemoci.

Zamlžený mozek a běžné nemoci

Nemůžete se soustředit, zapomínáte na události nebo máte pocit zamlženého mozku? Podle vědců to může být konzumací lepku, protože stimuluje některé zánětlivé protilátky v organismu. Dokonce i běžné nemoci mohou být příznakem alergie na lepek. Jestli se objevují příliš často nebo je léčíte těžko a dlouho, měli byste se lékaře zeptat na tuto potravinovou látku nebo imunitní systém.

Pixabay

Afty a únava

Vředy v ústech se objevují z mnoha důvodů a jedním z nich je citlivost na tuto látku. Jestli se vám tvoří velmi často, měli byste hledat příčinu. Dalším signálem může být také únava, protože se tělo neustále snaží bojovat s bílkovinami. To bere celému tělu velké množství energie. Dokonce se může objevit i chronická únava, která bude narušovat vaše každodenní aktivity.

Bolesti kloubů a migréna

Poruchy trávicího systému jsou propojeny s celým tělem. Dokonce se mohou projevit i ve formě bolesti kloubů. Nemocné, bolavé nebo oteklé klouby mohou být způsobené zánětem, který tam probíhá kvůli nesnášenlivosti na lepek. Nakonec se u některých pacientů může objevit migréna. Na každého tato alergie působí trochu jinak, ale musíte si na ni dávat pozor.

Zdroj: fokusz.online