I přes fyzickou aktivitu a zdravý životní styl můžete být nemocní

Stalo se vám nebo někomu z vašeho okolí, že šel k lékaři s banalitou, ale vrátil se se slzami v očích s tím, že mu našli v těle nádor? Podobnou zkušenost má žena, která si myslela, že potřebuje brýle. Pravda ale byla velmi zdrcující, protože lékař ji našel v oku nádor. Žena se z nálezu zhroutila, a doporučuje všem nechávat se od určitého věku důkladně vyšetřit.

Jdete k očnímu lékaři, ale vrátíte se s velmi špatnou zprávou

Žena šla na kontrolu k očnímu lékaři. Klasická běžná kontrola, protože si myslela, že potřebuje brýle. Bohužel ale odešla se špatnou zprávou. V jejím pravém oku se totiž objevilo znaménko, které se ukázalo jako zhoubné. Byla tak okamžitě poslána na další vyšetření. Nic přitom nenasvědčovalo tomu, že by měla být nemocná. Nikdy neměla žádné příznaky.

Žena žila zdravým životním stylem, věnovala se sportu, ale kvůli přesné diagnóze musela podstoupit ještě další vyšetření. Bylo velmi náročné čekat na výsledek, který pro ni nebyl dobrý. V dolním koutku oka měla totiž zvláštní stín, který lékař vyhodnotil jako nádor. Ten mohl být zdraví škodlivý, protože byla Joanne poslána na další vyšetření. Tento nádor přitom postihuje lidi, kteří jsou starší 50 let.

Čtěte také: Jak dlouho zůstává alkohol v těle? Většina lidí to neví

Joanne se vymykala běžným pacientům

Tento druh melanomu se většinou vyskytuje u lidí, kteří mají světlou pokožku a i vlasy a mají zelené nebo modré oči. Ani jedno ale Joanne nesplňovala, proto je s podivem, že se právě u ní zhoubný nádor objevil. Jinak byla žena naprosto zdravá. Zřejmě ale přišla na důvod, proč se jí melanom dostal do oka – dostatečně své oči nechránila před ostrými slunečními paprsky.

Teď už si bude pamatovat, že je nutné kupovat kvalitní sluneční brýle, které mají označení UV-400. Měli byste tak pravidelně chodit na oční prohlídky, protože jedině včasnou diagnostikou a léčbou zabráníte tomu nejhoršímu. Do ženiných očí pak lékaři vložili radioaktivní kovový disk, který má nádor odstranit. V takové situaci nebylo jiné řešení, protože ostatní metody by mohly Joanně zrak poškodit.