I senioři mohou zvládnout změnit od základů svůj život

Ve svých sedmdesáti letech se stará paní rozhodla, že změní svůj životní styl a celkově převrátila celý svůj život naruby. Možná při pohledu na ní ani nepoznáte, že jí je tolik let. Dobře umí klamat tělem a díky svému přístupu ji nyní sleduje již přes 1,3 milionů lidí na celém světě.

V důchodu se rozhodla se sebou něco udělat

Ke kroku změnit svůj život dohnaly Joan MacDonaldovou vleklé zdravotní problémy. Měla vysokou hladinu cholesterolu, vysoký krevní tlak a lékaři ji radili, aby svůj život změnila, aby na světě ještě chvíli zůstala. A tak se v důchodu žena rozhodla změnit svůj přístup, a za podpory rodiny se opravdu stala příkladem nejen pro mladé lidi, ale také inspirovala i mnoho dalších seniorů.

Joan si po sdělení doktorů, že by mohla předčasně zemřít, uvědomila, že by opravdu měla změnit svůj postoj k životu a snažit se stravovat zdravěji a pravidelně se hýbat. Někdy totiž stačí jen starat se o sebe sama, abyste pochopili, co vaše tělo chce. Je nutné mu dopřávat nejen zátěž, ale také pravidelný odpočinek, abyste načerpali novou energii.

Čtěte také: Dospívajícím se dostaly do ruky hadry, které způsobily šok

S podporou rodiny jde všechno lépe

V nejtěžších začátcích ji velmi pomohla její dcera, která své mamince dala spoustu tipů jak na stravování, tak na cvičení. Pro mnoho seniorů může být zdravé stravování dírou do rozpočtu, protože zelenina, maso, mléčné výrobky i ovoce pořád zdražují. I tady se ale dá ušetřit pravidelným vařením na několik dní dopředu.

Během pěti let Joan otočila svůj život a vypadá lépe, než kdy předtím. Netipli byste, že této ženě je již 75 let a jen září. Svůj život změnila k lepšímu a třešničkou je její zdravotní stav, protože ustoupily problémy, které měla ještě před několika lety. Užívá si života plnými doušky a věří, že bude inspirovat mnoho dalších lidí. Sdílí spolu s ostatními fotografie ze svého života, jídla, která si vaří a fanoušci mohou hubnout a učit se jíst zdravěji společně s ní.