David Hampl
15 října, 2021

Stáří je sice krásné a důstojné, v dnešní době ale bývá stále tabuizované. Staré lidi většinou nevídáme na televizních obrazovkách a na obálkách módních časopisů a když, tak jen účelově jako reklamu na doplňky stravy, krémy proti vráskám a podobně. Je to smutné, protože každý člověk, ať už je mu dvacet nebo padesát, si zaslouží úctu a nebýt přehlížený.

Patří budoucnost opravdu jen dětem?

Ženy ve věku nad padesát let už bývají většinou babičkami, a tak se mladé generace straní, jsou raději doma na zahrádce a moc se neukazují. Zejména ženy pak ale často postrádají sebevědomí a upadají do depresí. Jediné, co slyšíme, je, že děti jsou naše budoucnost. Herci a herečky, reportéři a aktéři ve většině reklam mají mladé a krásné tváře, vlasy bez jediného šedivého vlasu a obličej bez jediné vrásky. Život ale padesátkou nekončí.

Muži mluví a chovají se jasně – jejich mysl je naprogramovaná na to, aby se jim líbily krásné, mladé a atraktivní ženy. Většinou tak představují i svůj ideál. Jen málokdo se zmíní o tom, že by jeho žena snů měla být chytrá, laskavá a trpělivá. Ženy, které mají vkus a eleganci, jsou ignorované, ačkoliv jsou to skvělé matky a mnohdy i skvělé babičky.

Starší ženy mají mnoho zkušeností

Od generace lidí nad padesát let se toho můžeme spoustu naučit. I oni milují humor, umění a mohou rozdávat radost, v neposlední řadě jsou ale i studnicí moudrosti a životních zkušeností. Je smutné, že jsou ženy po padesátce odsouzené k životu v ústranní. Přitom mnoho padesátnic vypadá stále krásně a mladistvě, rády chodí na koncerty, rády tančí a baví se, zkrátka mají stále chuť do života.

Tento článek má za účel motivovat všechny dámy ve věku nad padesát let k tomu, aby si více věřily. Věřte, že nejste vhodné jen k hlídání vnoučat, pečení, vaření, úklidu a okopávání záhonku. I vy můžete být elegantní a krásné, a především můžete žít svůj vlastní život tak, jak samy chcete. Mladá generace potřebuje vás i vaše zkušenosti.

Sdílejte článek