Iva Janžurová dnes slaví své 83. narozeniny. Bohužel se nesou ve smutném duchu! Co ji k tomu vede?

Iva Janžurová, jedna z nejvýraznějších českých hereček, slaví 19. května své 83. narozeniny. Avšak tento významný milník v jejím životě je pro ni spíše trpkou připomínkou než radostnou událostí. Před dvanácti lety, pouhé dva dny po jejích 71. narozeninách, zemřel Ivin celoživotní partner Stanislav Remunda, se kterým tvořili nerozlučný pár. Tato ztráta pro ni znamenala zdrcující ránu, z níž se dodnes zcela nevzpamatovala.

Hluboký vztah Ivy Janžurové a Stanislava Remondy

Iva Janžurová a Stanislav Remunda spolu byli více než půl století. Jejich láska se zrodila v době, kdy byl Stanislav ještě ženatý s herečkou Blankou Vikusovou. I Iva byla tehdy vdaná za kameramana Jana Eisnera. Navzdory těmto komplikacím se Iva a Stanislav neodolatelně přitahovali a jejich vzájemné pouto se prohlubovalo. Osud si to nakonec zařídil po svém a Stanislav se stal Iviným celoživotním partnerem, i když se nikdy oficiálně nevzali.

Ztráta milovaného partnera

Dne 21. května 2012, pouhé dva dny po Iviných 71. narozeninách, Stanislav Remunda ve věku 84 let navždy odešel ze světa. Pro Ivu to byla zdrcující rána, z níž se jen těžko vzpamatovává. Ztráta milované osoby pro ni znamenala obrovskou bolest a smutek, který se s ní vlečou dodnes. Radost z běžných věcí se pro ni vytratila a narozeniny se pro ni staly spíše trpkou připomínkou onoho smutného dne.

Nezlomné pouto a společné děti

Iva a Stanislav spolu měli dvě dcery, i když se nikdy oficiálně nevzali. Jejich vzájemné pouto bylo hluboké a nezdolné. Stanislav, kterému Iva něžně říkala „Sláveček“, byl pro ni vším – životním partnerem, oporou a milovanou osobou. Jeho ztráta proto pro Ivu znamenala obrovskou životní tragédii.

Legendární herečka

Iva Janžurová je bezesporu jednou z nejznámějších a nejrespektovanějších českých hereček. Její herecká kariéra sahá až do 60. let minulého století a za tu dobu ztvárnila nepřeberné množství nezapomenutelných rolí. Je držitelkou mnoha prestižních ocenění, včetně Českého lva a Thálie. Její talent, charisma a herecké mistrovství ji řadí mezi legendy českého divadla a filmu.

Zdroj: Zivot.org