Obezita a nadváha s sebou kromě nepohodlí přináší také zdravotní komplikace. Hlavními příčinami jsou nedostatečná fyzická aktivita a nezdravá strava. Protože ale máme každý rozdílně fungující metabolismus, není vždy snadné přebytečná kila shodit. Vyzkoušejte proto recept založený na blahodárných účincích citronu, který má mnoho vitamínů a zásadité účinky na tělo.

Povařte ingredience v hrnci

Citron účinně čistí náš organismus a zrychlují metabolismus. Pomáhá také mírnit chuť na sladké. Navíc jeho konzumace nemá žádné vedlejší účinky a je levnější než drahé doplňky stravy a různé přípravky. Jeho vlastnosti jsou v tomto receptu ještě podpořené zázvorem a česnekem. Na nápoj budete potřebovat:

  • 2 citrony
  • 5 stroužků česneku
  • 1 kousek zázvoru (asi 2 cm)
  • 1 litr minerální vody

Rozkrojte citron na polovinu a vymačkejte z něj šťávu. Stroužky česneku nakrájejte spolu se zázvorem na malé kousky. Do hrnce nalijte vodu a přidejte k ní citronovou kůru, která vám po vymačkání šťávy zůstala. Nechte ji chvíli povařit. Poté přidejte česnek a zázvor, přikryjte pokličkou, vypněte sporák a nechte směs asi dvacet minut odstát.

Nápoj pijte každé ráno

Pak přidejte citronovou šťávu. Po vychladnutí můžete nápoj scedit, lepší je ale pít ho i s kousky česneku a zázvoru. Přelijte směs do uzavíratelné lahve nebo sklenice a každé ráno vypijte 150–200 ml. Pokud vám vadí výrazná kyselá a pálivá chuť, můžete do směsi přidat ještě pár lístků máty a trochu medu. S medem to ale nepřehánějte, obsahuje hodně cukru a mohl by zpomalovat výsledky.

Pokud je i přes to nápoj moc kyselý, můžete ho trochu zředit vodou. Také pokud máte zároveň vysoký krevní tlak, doporučuje se vynechat zázvor, který by ho mohl ještě více zvýšit. Případně se poraďte se svým lékařem. Nápoj pijte po dobu 10–14 dnů, poté si dejte desetidenní pauzu a pak pokračujte dál, dokud nedosáhnete kýžených výsledků.

Sdílejte článek