Jak nastartovat metabolismus po čtyřicítce?

Po určitém věku klesá hladina hormonů a tělo si s námi většinou dělá, co chce. Navíc nemáme dostatek pohybu, stravujeme se nezdravě a tím pádem se necítíme dobře. To se dá snadno napravit pomocí triků, kterými nastartujete metabolismus a během několika týdnů se budete cítit a hlavně i vypadat skvěle. Jak se zbavit nadbytečných kilogramů, pokud je vám více než 40 let?

Ve 40 letech už se na své tělo díváte jinak

V tomto období nastává hlavně pro ženy řada změn. Děti se většinou odstěhují do svého, mají svůj život, ženy si také uvědomí, že nechtějí trávit zbytek života vedle současného partnera. Jestliže navíc musí bojovat se svou postavou, snadno se mohou dostat do depresí. S kilogramy navíc ale můžete snadno zatočit. Stačí totiž dodržovat několik pravidel, a za několik měsíců si budete muset obměnit šatník.

Metabolismus se po 40. roce věku zpomaluje a bohužel se zpomaluje také spalování tuků. Je možné, že budete častěji nemocní a také se hromadí cholesterol, který může ohrožovat nejen vaše orgány. Proto byste měli častěji pít čistou vodou, která nejen hydratuje, ale také dodá potřebnou energii. Zbavíte se tak hlavně škodlivých látek, kterých máte v těle opravdu spoustu.

Čtěte také: Máte slabou vůli? Možná se vyvinula už v dětství

Co dělat, abyste zhubli poslední kilogramy?

Do svého jídelníčku byste měli zařadit potraviny, které obsahují vlákninu a také obiloviny. Naopak vynechte suroviny, které jsou tučné a plné prázdných sacharidů. Vlašské ořechy jsou ideální svačinkou, protože obsahují také omega-3 mastné kyseliny. Ty najdete také v libových rybách. Maso není vhodné si dávat každý den. Můžete si ho dopřát o víkendu. Raději si dejte mandle nebo pistácie.

Do dezertů nebo jiných pokrmů si můžete přidat skořici, protože snižuje hladinu cukru v krvi a nastartuje nejen metabolismus, ale usnadní také spalování tuků. Místo sladkých dezertů si dejte kostičku hořké kvalitní čokolády. Uspokojíte své chutě a zároveň do těla dostanete minimum cukrů.

Zdroj: tudasfaja.com