Jak poznat, že máte rakovinu močového měchýře?

Rakovina močového měchýře postihuje právě močový měchýř. Maligní buňky rostou uvnitř orgánu a vytvoří se nádory, které vám mohou velmi zkomplikovat život. Díky včasnému zásahu ale můžete rakovinu vyléčit, po zbytek života se ale budete muset nechávat kontrolovat, protože se velmi často tento typ nemoci vrací.

Během několika dní se rakovina může rychle rozšířit

Na co si dávat pozor a kdy začít jednat? Přinášíme seznam několika prvních příznaků, které byste neměli ignorovat, pokud se chcete udržet zdraví. Prvním příznakem může být krev v moči. Je to jasný signál toho, že s vámi není něco v pořádku. Množství krve se pak může lišit případ od případu. Někteří pacienti uvádějí, že se barva moči změnila na růžovou, někdy ale může tmavnout. Právě díky barvě moči poznáte, že s vaším tělem není něco v pořádku.

https://www.newsitamea.gr/

Jestliže tyto příznaky trvají i několik dní, bude dobré o tom informovat lékaře, který určí další postup. Můžete také přestat chodit na záchod tak, jak jste byli zvyklí. Možná vás močení bude pálit a budete hledat novou polohu nebo se různě kroutit, abyste si ulevili. Jestliže jste byli zrovna na toaletě, ale musíte zas jít, je to možná důsledek toho, že se rozmnožily rakovinné buňky, proti kterým se tělo brání a dává tak najevo, že s ním je něco špatně.

Čtěte také: Tento malý chlapec neměl žít, ale stal se zázrak. Lékaři i rodiče žasnou

Sledujte příznaky, kterých může být více najednou

Objevit se mohou také bolesti v pase. Infekce močových cest může způsobit, stejně jako ledvinové kameny nebo jiné nemoci v této oblasti, bolesti na jedné straně pasu. I když to na začátku může vypadat nevinně, skutečně se může jednat o jeden z příznaků rakoviny močového měchýře. Věnujte tomu pozornost, zvlášť pokud bolesti přetrvávají několik dní. Ztratit také můžete chuť k jídlu, což můžete zaměnit za jiné nemoci. Proto je potřeba sledovat, jestli se některé z příznaky neslučují.

https://www.newsitamea.gr/

Pacienti, kteří dostali rakovinu močového měchýře, velmi často říkají, že mají pocit tíhy, proto si nemohou jídlo užít jako obvykle. Tím pádem dochází také k úbytku hmotnosti. Je to způsobené nejen nedostatkem jídla, ale také stresem, který máte z onemocnění. Může dojít k tomu, že vaše tělo nepřijme dostatek živin, a bude chřadnout. Potřeba bude zapracovat na zdravém životním stylu.

Další z příznaků může být zadržování tekutin v těle. Viditelné to bude v oblasti břicha nebo na nohou, které budou otékat. Močový měchýř nebude schopný správně vylučovat tekutiny a tím pádem se budou muset udržovat někde v těle. Objevit se může také chudokrevnost nebo velká únava. Anémie se objeví velmi rychle kvůli tomu, že v těle nebude dostatek železa, které je nutné. Některé příznaky sice nemusí nic znamenat, ale ve většině případů se může jednat právě o rakovinu močového měchýře. Neměli byste žádný z nich podceňovat.

Zdroj: newsitamea.gr