Jak poznáte, že máte nemocné ledviny?

Ledviny společně s játry patří mezi naše nejdůležitější orgány, protože čistí krev od toxinů a dalších nečistot, které se dostanu do našeho těla nejen konzumací jídla, ale také tím, jaký vzduch dýcháme a kde se pohybujeme. Není jednoduché zjistit, jestli nemáme ledviny nemocné. Proto je vhodné znát první příznaky, podle kterých poznáte, že máte tento orgán nemocný a navštívit lékaře.

Nemocné ledviny ovlivní kvalitu vašeho života

Jestli onemocní vaše ledviny, možná to nepoznáte na první pohled, ale rozhodně se do několika měsíců dočkáte bolestí, které budou přetrvávat i přes pomoc léků. Pokud tedy objevíte některý z následujících příznaků, bude nutné navštívit lékaři, aby provedl kompletní vyšetření. První z prvních projevů nemocných ledvin je bolest kolem středu zad.

Bolest, kterou způsobují nemocné ledviny, bude většinou vystřelovat do střední části vašich zad. Pokud se k tomu navíc objeví problémy s močovým měchýřem, které bude doprovázet horečka, je vysoce pravděpodobné, že se jedná o nemocné ledviny a budete muset navštívit odborníka.

Čtěte také: Ženy, znáte 5 příznaků rakoviny vaječníků?

Disfunkci ledvin poznáte podle vyrážky po celém těle

Jestli vám ledviny nefungují správně poznáte také podle toho, že se kůži objeví svědivé vyrážky. Ty způsobují právě toxiny, které se kvůli tomu, že je ledviny nefiltrují, hromadí ve vaše krvi a tím zůstávají v těle. Nadělat paseku mohou také v jiných orgánech. Objevit se mohou také otoky končetin, nejen rukou. Přebytečná tekutina, kterou ledviny nestihnou zpracovat, se nebude vylučovat z těla a je tak možné, že vaše nohy budou natékat.

Otoky nejsou ničím příjemným a zbavit se jich není jednoduché. Bude to chtít pravidelné masáže, ale pokud problémy nezmizí, navštivte odborníka. Ledviny mohou správně pracovat pouze za předpokladu, že se zdravě stravujete a pravidelně se pohybujete. V opačném případě můžete skončit v nemocnici.