Jak přírodním způsobem snížit hladinu kyseliny močové v krvi

Zvýšená hladina kyseliny močové je indikátorem metabolické poruchy, která může být způsobená kardiovaskulárními změnami. Klinický význam zvýšené kyseliny močové byl v posledním desetiletí několikrát podrobně studován. Četné studie a metaanalýzy naznačují, že vysoké hladiny kyseliny močové způsobují nejen typickou dnu, ale velmi úzce souvisí i s jinými nemocemi, jako je například vysoký krevní tlak, srdeční selhání, onemocnění ledvin a metabolický syndrom.

Dna je poměrně časté onemocnění

Dna je v Evropě stále častější nemocí. K prvním záchvatům dochází u mužů mezi 40. a 50. rokem, u žen to bývá mezi 50. a 60. rokem. Prevalenci nemoci podporuje fakt, že dnou trpí v průměru každý třetí muž nad 65 let. Ukazuje se přitom, že onemocnění je častější u mužů. U dospělého muže je normální hladina kyseliny močové 3,4 až 7,0 mg/dl a u dospělých žen 2,4 až 6,0 mg/dl.

Jedním z nejpřirozenějších způsobů prevence onemocnění nejsou léky, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale obyčejný jablečný ocet, který kyselinu močovou neutralizuje. Přesněji řečeno jablečný ocet zabraňuje usazování krystalů sodíku, protože je dokáže rozpustit, takže nedojde k rozvoji artrózy. Jablečný ocet je také skvělým antioxidantem a pomáhá předcházet zánětům.

Připravte si domácí lék

Jak na to? Do sklenice vody zamíchejte jednu lžíci jablečného octa. Tento očistný nápoj pijte dvakrát nebo třikrát denně. Pro úplnou očistu můžete ve sklenici rozmíchat dvě až tři polévkové lžíce octa. Jablečný ocet byste neměli pít nezředěný, protože má velmi silné účinky. Také se doporučuje nápoj usrkávat brčkem, aby nedošlo k narušení zubní skloviny.

Jablečný ocet je zdrojem vitamínů a minerálů. Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín E a C, vápník, hořčík, měď, zinek, mangan a další. Také obsahuje pektiny, které zbavují organismus těžkých kovů. Snižuje nervozitu, může pomoci s nespavostí a léčí nechutenství. Také se používá při průjmech nebo při zácpě.