Jak rychle a spolehlivě detoxikovat tlusté střevo?

V první řadě pamatujte, že uvedené informace jsou informativní. Máte-li zdravotní problémy, musíte se poradit s lékařem před začátkem jakékoli léčby! Dnes se podíváme na to, jak můžete zhubnout jen chozením na záchod. Zní to možná legračně, ale je to pravda. Jakmile ze svého těla dostanete toxiny, zmizí také přebytečné kilogramy.

https://www.pexels.com/

Hydratace a švestková šťáva

Čistá voda je extrémně důležitá pro naše tělo. Nezapomínejte na to ani při přirozené detoxikaci, protože vás jednoduše a každý den zbaví toxinů. Každý den byste měli vypít asi 2 litry vody, ale hodně záleží na pohlaví, věku a fyzické aktivitě během dne.

Švestková šťáva obsahuje hodně vlákniny. Pro vyčištění tlustého střeva je proto ideální. Vypijte 225 ml švestkové šťávy před snídaní a stejné množství po večeři. Uvidíte, že se budete častěji vyprazdňovat a vaše tělo se zbaví škodlivých toxinů.

Čtěte také: Znaménko s chlupy? Jsou nevzhledná, ale nebývají nebezpečná!

https://www.pexels.com/

Vláknina a citronová šťáva

S předchozím tipem souvisí i dostatek vlákniny ve stravě. Ten je pro správné fungování a čištění tlustého střeva klíčový. Švestky přitom nejsou jediným zdrojem vlákniny. Do stravy byste měli zařadit také avokáda, bobule, kokos, růžičkovou kapustu a mnoho dalších druhů ovoce a zeleniny.

Citronová šťáva sice neobsahuje vlákninu, ale vaše tělo bude zásobovat vitamínem C a antioxidačními látkami. Ty bojují proti toxinům a volným radikálům v těle. Citrony navíc dokáží zrychlit metabolismus, takže se bude rychleji čistit a zároveň budete efektivně hubnout.

https://www.pexels.com/

Probiotika a lněná semínka

Zdravé bakterie zvané probiotika regulují špatné bakterie, které se nachází v našem trávicím traktu. Probiotika si můžete zakoupit v lékárně, anebo do jídelníčku zařadit jogurty, kefír, nakládané zelí, hořkou čokoládu nebo kyselé okurky. Efekt bude stejný.

Lněná semínka se dokonale hodí do ovesných vloček, cereálií nebo jogurtu. Obsahují omega-3 mastné kyseliny, které mají pozitivní vliv na trávení a čištění tlustého střeva. Budete mít pročištěný celý trávicí systém a navíc do sebe dostanete více minerálů.

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua